Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy garzon tetszik nekem,...

Egy garzon tetszik nekem, beszéltem az ingatlanos sál és kiderült?

Figyelt kérdés

Hogy egy hónappal a költözés előtt, le kellene foglalkoznom ami 230 ezer forint!!

Az átvételi elism.nem reagàlt, majd azt írta a bérl.szerz. csak januárba lenne .Azaz semmi hivatalos nyoma nem lenne, és szerintetek ezt valaki képes bevàllani? Nekem bűzlik a dolog,egy az hogy foglalóra se kérnek el ennyit nem ? És hogy van pofàjuk....semmi hivatalos papír nélkül ezt csinálni.


dec. 10. 09:55
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Sál nélkül :D*
dec. 10. 09:56
 2/18 anonim ***** válasza:
61%

Az, hogy előre kell fizetni, az nem egetrengető, kauciónak hívják. Jelen esetben az is lehet, hogy így akarják előre megfogni az új bérlőt. Ha most fizet is már, akkor nem fog üresen állni a lakás januártól és kevésbé valószínű, hogy visszalépjen a bérlő.

Papír nélkül, az már más kérdés.

A szerződésbe bele lehet írni, hogy átadtál 230k-t decemberben.Ha mindenféle dokumentáció nélkül akarnak pénzt, az felejtős. De szerintem ezt már a tulajjal kell leegyeztetni úgyis, nem az ingatlanossal

dec. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen,de az ingatlanos arra sem reagàlt mikor kérdeztem tőle azt hogy àtvételi elismervény lenne e ha leadom a pénzt.Ezért fura nekem
dec. 10. 10:13
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

#3: Abból nem kell messzemenő következtetést levonni, hogy mire mit mond az ingatlanos. Többésgük fogalmatlan hiéna csak. Kb. annyi értelme van a jelenlétüknek a tranzakcióban, hogy megnehezítsék és legomboljanak még egy adag pénzt az ügylet valódi résztvevőiről


#1

dec. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
En szerzodes nelkul egy forintot se adnek, mivan ha januarba olyan szerzodest rak eled amit nem fogsz el? Visszadja a penzt? Vagy az kaucio volt es elveszik?... Valamit tenyleg gyanus itt
dec. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Kamu albérlet. Le akar csak húzni pár balekot Karácsony előtt.
dec. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

SEMMIT!!! NEM!!!! Adunk és/vagy veszünk át papír és tanuk nélkül!!!


EZ ÁT AKAR BAXNI!


Évekig ingatlanoztam, MINDENRŐL IS írtunk papírt, pénz, kulcs, riasztó kód, jelszók,...

dec. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy az ingatlanos tök hülye semmit sem jelent. 99%-uk teljesen világtalan.


Meg kell nézni és csak akkor fizetni ha van szerződés. Soha, semmi másra, sajtfecnire, elismervényre sem fizetünk. Szerződés, ami pontosan leírja mit kapsz mennyiért, milyen feltételekkel és szabályozza, hogy amit befizetsz az micsoda (pl. kaució vagy bármi egyéb jogcím). Mert még a végén megszivatnak és kiderül, hogy amit befizetsz az az ingatlanos díja aztán a tulajnak fizetheted újra a bérleti díjat és kauciót...

dec. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen, köszi a vàlaszokat.

Nekem màr az is furcsa volt hogy azt írta hogy csak akkor talàlkozik velem( első alkalom lett volna) ha màr viszem a 230 ezret kpban.

dec. 10. 12:07
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
Tiszta pszichológia, siettet, hogy gyorsan fizess, papír nélkül, mert heten jönnek egy óra múlva megnézni vagy foglalózni.
dec. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!