Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyetemista vagyok. Max. 1...

Egyetemista vagyok. Max. 1 millió forintot tudnék összegyűjteni tanulmányaim alatt. Ha nem érdemes annyit gyűjteni, akkor mire költsem?

Figyelt kérdés
Szüleim anyagilag támogatnak (fizetik a kollégiumot és az étkezésemet), hétvégeken pedig dolgozom, így van egy kis plusz pénzem, amit meg szoktam spórolni (persze szórakozásra is költök abból). Kiszámoltam, hogy max. 1 milliót tudnék összegyűjteni. Érdemes akkor spórolni egyetem alatt? Abból semmi nagyobb dolgot (pl. kocsi) nem tudnék venni. A pénz értéke közben folyamatosan romlik. Mire költsem el a plusz pénzt akkor?

dec. 14. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Semmire. Tedd félre vésztartaléknak. Jól fog jönni egyetem után, míg nem lesz munkád. Az se gond, hogyha megtanulsz spórolni, legalább nem egy hónapról hónapra élő biodroid leszel.
dec. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is tedd félre. Én is ebben a helyzetben voltam. Végzéskor kb egymillió forintot volt. Elmentem belőle (plusz ösztöndíjból) külföldi mesterre. Ez pont jó tartalék holt ahhoz, hogy ne kelljen dolgoznom kint. (Szüleim ezalatt is ugyanannyival támogattak, mint mikor vidéken csináltam a BSc-t - ami kolira és kajára volt kb elég ott)
dec. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Én a helyedben nyári szezonra kimennek külföldre.

Vendéglátásban azbalap a 10.40-11.40(de ennél csak több, folegha beszélsz nyelvet) nettó. Ami 200 órával kellemes összeg és hatalmas segítség.

dec. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Bulizd el a haverokkal.
dec. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
12%
Természetesen részvényekre és/vagy forex-kereskedésre. Már ha azt akarod, hogy inkább gyarapodjon, minthogy csökkenjen az értéke...
dec. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy tedd félre. Nem világmegváltó, de jó ha van. Én is kb. ennyivel indultam az életben (pontosabban 900 e forinttal). Adott egy nyugalmat, kitudtam fizetni belőle az albérlet kaucióját és tudtam venni pár alap bútort a lakásba, vagyis ha szépen akarok fogalmazni, ebből "alapoztam meg az életem". :D

Az 1 millió pont egy millióval több, a nullánál, szóval gyűjtögesd csak. Jól fog jönni a távlati céljaidhoz.

dec. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!