Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most akkor ez, hogy van?

Most akkor ez, hogy van?

Figyelt kérdés
Van ugye a virtuális pénz például PayPal-on, bankkártyán. Hogy lehet az igazi pénz? Merthogy a pénzt csak a bank tudja kiállítani, vannak ilyen pénzgyárok ahol legyártják a pénzt és feltöltik vele a bankautomatákat. És akkor ott születnek a pénzek. De ha a pénzek ott jönnek létre akkor gyakorlatilag végtelen pénz létezik, nem? És akkor a virtuális pénz az, hogyan jön létre? Honnan keletkezik? Vagy a virtuális pénz az nem keletkezik sehol és alapból 0 volt amikor először megjelent csak valaki betett pénzt a bankba és azt tette át az online számlájára és akkor amikor valakinél kijelzi PayPal-on, hogy mennyi pénze van az tényleg valódi pénz mert azok előtte papírpénzek voltak mind? Tehát virtuális pénz = papírpénz? Nem értem. És, hogyha az állam vagy bank állítja ki a pénzt akkor mi a jó francnak kell adót fizetni??? Tőlük származik a pénz akkor nekik nem infinity pénzük van? Egyébként mindenkinek lehetne ∞ pénze. Egyébként meg a papírpénzt azt, hogyan kezdték el először használni??? Kinél volt először? Merthogy a pénz egy csereeszköz, dolgok eladásával lehet hozzájutni és vásárlással lehet költeni. Ki és, hogyan kezdte el akkor először használni? Ez lehetetlen! És a pénz az konkrétan mi? Nyílván tudom, hogy papírpénz, virtuális pénz, csereeszköz, stb... De kezdem úgy érezni, hogy a pénz az inkább valami fogalom ami a lét és nemlét határán van, valami olyan dolog amit senki sem érthet meg igazán. Egyébként tanulási nehézségem van, ez egy enyhe fogyatékosság úgyhogy lassan magyarázzátok el! Előre is köszi a válaszokat!

dec. 16. 16:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Random pénzügy alapok tankönyv elejét olvasd el
dec. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem nincs ilyen tankönyvem, írd le, hogy mi van abban!
dec. 16. 16:28
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Az van benne, hogy hogy működik a pénz.
dec. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De akkor magyarázd már el!!!
dec. 16. 16:42
 5/14 anonim ***** válasza:
Ingyen még a saját gyerekemnek se.
dec. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Rákeresel trombi, nem nehéz, pénzügy alapok pdf, és tádámm!
dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem képes senki leírni?
dec. 16. 18:54
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Te valami értelmi fogyatékos vagy, vagy mi bajod van?
dec. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, oda van írva, hogy tanulási nehézségem van, az egy enyhe fogyatékosság és nem tehetek róla! Kicsit több tiszteletet!
dec. 16. 23:44
 10/14 anonim ***** válasza:

A tankönyvnél jobban senki nem szedi itt össze. Tudod lassan is feldolgozni, nem? Nem lesz zh belőle. Ez a módja, és így önállóan hozod ki a maximumot saját magadból, amennyire csak kedved tartja. Nekem nem voltak tanulási nehézségeim, én simán csak zsigerből gyűlöltem a sulit, valahogy eléldegéltem erősen nulla közeli otthoni szarakodással, most meg szerintem többet tanulok nap mint nap engem érdeklő dolgokról, mint bármelyik nagyokos kitűnő magoló. Ennyit számít, ha komolyan érdekel valami. Nem is jó szó a tanulás rá már, inkább felfedezel, kísérletezel, vagy ha nem lehet, akkor kutatsz és jegyzed pl Notion vagy Obsidian alapú saját rendszeredbe a számodra lényeges, kipróbálandó, alkalmazandó, beszerzendő, stb dolgaidat belőlük.

Pár év, és álszerénykedéssel fognak vádolni, ha a tanulási nehézségeidről kezdesz mesélni. Jó, nyilván szívből jövően felfedezni is rengeteg munka, csak az úgy már nettó játék, arra pedig valahogy mindig kivan az eszünk...

dec. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!