Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg bánni a...

Hogyan tanuljak meg bánni a pénzemmel és most mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Nos eléggé fiatal vagyok, pár hónapja lettem 18. Viszont így a karácsony közeledtével rájöttem, hogy nem megy a spórolás. A szülinapomra összesen 65 ezret kaptam. Ebből 35 ezret költöttem bizonyos dolgokra mikre akkor kellett (pl. pszichológus). Nos maradt 30 ezer ebből 10 ezret félretettem karácsonyra a többit pedig meghagytam mint költőpénz. Azért csak tizet raktam félre, mert volt beígérve pénz és azt hittem így elég lesz. A maradék 20 ezret elköltöttem különböző dolgokra pl. karácsonyi vásárba mentem a barátommal, moziztam, volt, hogy az edzésemet is én fizettem illetve előfordult, hogy magamnak kellett kaját vennem a suliba. Viszont rádöbbentem, hogy ez az összeg amit félretettem karácsonyra nem elég. Még van hátra 1 ajándék amit nem vettem meg ezért most nagyon szégyenlem és bután érzem magam mivel nem tudom mit tegyek. Talán ami megnehezíti a helyzetet, hogy nem kapok rendszeresen zsebpénzt így nincs is miből félre tennem normál esetben. Szóval visszatérve az eredeti kérdésemre, hogyan tudnék kicsit jobban spórolni? Nemsokára megyek koliba így jó lenne ezen változtatni

dec. 17. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Dolgozhatsz, és lesz pénzed. Ami a spórolást illeti, a pszichológust nagyon gondold meg, mert sok a pancser közöttük, de a pénzt nyilván elkérik ők is. Ha kevés a pénzed, akkor a közismerten drága karácsonyi vásár nem a legjobb hely, ahova mehetsz. A mozi sem olcsó mulatság. Hogy milyen ételeket vettél, nem tudom, de azokon is lehet spórolni.
dec. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nyilván tervezek dolgozni de most pont úgy alakult, hogy csak Január körül tudok kezdeni. Sajnos a pszichológus muszáj volt, így is szükségem lenne még rá de sajnos nem fér bele (nem ismeretlen szakember évekig jártam hozzá).

Már kevesebbet költök mint azelőtt csak úgy érzem mivel hirtelen lett pénzem és megtehettem dolgokat ezért elszaladt velem a ló és ezt szeretném megakadályozni legközelebb. De szerencsére amit félreraktam karácsonyi pénzt ahhoz nem nyúltam hozzá csak volt olyan is amit nem kalkuláltam bele

dec. 17. 20:43
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
65 ezerből spórolni? Nem itt kezdődik, szerintem jó, hogy sikerült valamit félretenni belőle. Egyébként igen, amit az első ír, dolgozz, ha több pénzre van szükséged, ennyiből nem lehet spórolni.
dec. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
7%
Neked egy kiadós szülői nevelés (a.k.a verés) kéne, akkor majd nem szórnád el a pénzed olyan hülyeségekre mint pszichológus.
dec. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem pont jó időben vagy, elég korán történt egy ilyen eset hogy tanulhass belőle. Én kb 30 éves koromig éltem abban az illuzióban, hogy tudok bánni a pénzzel. Viszonylag jó kerestem, spórolgattam, mehtakarítottam. Aztán eltört bennem valami, voltak nagyobb kiadásaim, beruházásaim, de költekezés és végül adósság is. Részben barátnő felé amit sose tudott megbocsátani, pedig visszafizettem. Tavalyra nulláztam le magam teljesen, egyáltalán nincsenek megtakarításaim. Mindebből tanulva, most viszonylag jól keresek és nem ugrálok. Ha 18 éves koromban kiteszem magam ilyesminek, nem 30-as fejjel kellett volna mindezt átélnem.
dec. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!