Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénzügyi alapismeretekhez...

Pénzügyi alapismeretekhez tudnátok videókat / blogokat ajánlani?

Figyelt kérdés
Tök hülye vagyok hozzá, amúgy kifejezetten jól keresek magyar viszonylatban, mert Ausztriába ingázok régóta és óriási munkaerőhiány van a szakmámban kint is. Van itthon egy elég fullos lakásom nagyon jó helyen, amúgy meg csak a bankszámlámon rohad a pénz ami megmarad hónapról hónapra, néha elkúrom valamire egy részét, újabb kocsi, ilyesmi. A lakással mondjuk mázlim volt, mert mióta megvettem minimum duplázódott az ára. Szóval hülyék szerencséje amellett, hogy természetesen megdolgoztam érte. Kellene valami alap tudást összeszedni, de rengeteg blogger a beetető szakasz után áttér a hülyeségre, hogy hogyan legyél milliárdos 5 év alatt aztán a végén arra lyukadnak ki, hogy valami kamu befektetést vagy biztosítást akar rádsózni. Vagy a másik véglet, hogy egyél száraz kenyeret és járj gyalog, menj a Pennybe, mert 50 Ft-tal olcsóbb a zsemlemorzsa stb. Engem leginkább hasznos tippek érdekelnének érthetően elmagyarázva, minimális kockázattal hogyan lehetne elkerülni, hogy elolvadjon a megtakarítás: másik lakás vásárlása bérbeadásra, részvények, állampapír pro és kontra stb.

dec. 18. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Gazdasági alapismeretnek hívják amire gondolsz (a legtöbb pénzügyi alapismerettel kapcsolatot témát épp ilyen senkiházi 'ügynökök' 'oktatnak' 8 általános végzettségű gyépéseknek aminek a lehúzás a célja).


Legjobb amit tehetsz, hogy nevesebb nyilvános külföldi egyetem gazdasági tárgyait hallgatod végig hogy legyen egy alapismereted a gazdasággal kapcsolatban utána pedig kellő statisztikai / matematikai / programozással kapcsolatos alapokat szívod magadba, hogy önmagadtól képes legyél üzleti domain-specifikus döntéseket meghozni.


Olyan nem létezik, hogy teljesen hülye vagy és valaki mint a jótékony Mikulás a kezedbe adja a "nyerő stratégiát" vagy helyetted termeli a profitot. Neked kell a gazdasági alapismeretet megszerezni és a különböző platformok által nyújtott lehetőségeket megismerni, majd saját magad által megalkotott stratégiával profitot termelni.

dec. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár itt sokan olvastam hogy kritizálták, de Szendrei Ádám anyagai szerintem jók alapozásnak.
dec. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
pénzügyi fitness yt csatorna
dec. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kiszámoló akadémia a YouTubeon és a blogján is sok hasznos cikket találsz. Van valahol az oldalon egy gyűjtés is az alapozó cikkeiből.
ápr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!