Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor fognak a vállalatok...

Mikor fognak a vállalatok végre visszatérni ahhoz, amit a karácsony jelent?

Figyelt kérdés
Sajnos az USA nagyon megfertőzte a világot ilyen tekintetben. Karácsonykor már csak azon van a hangsúly, hogy minél nagyobb, drágább ajándékot vegyünk, szerintem sokan azt sem tudják, hogy az Úr Jézus megszületését ünnepli a világ. Karácsony közeledtével mjndig jönnek a kamureklámok a szeretetről meg mindenről, de az ünnep valódi jelentése feledésbe merül. Nem tudom van e mód változásra. Évről évre szóba kerül az éjféli misén, de a cégeknek ilyenkor csak az számít, hogy minél nagyobb profitot termeljenek.

dec. 19. 21:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

"az Úr Jézus megszületését ünnepli a világ."

A világ nagyobb része nem. Van mód változásra, de az nem abban az irányban fog történni, amiben szeretnéd.

dec. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nekem az is fura, hogy a világ nyugatabbi felén ennyire a Santa Claus-t nyomatják, meg az Északi sarkot, és tényleg így van ez a legtöbb helyen. Mikulást, hóembert mindenhol látni, Betlehemet már alig.
dec. 19. 22:04
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Akkor, ha a vásárlói magatartás változik. Mivel erre nem sok esélyt látok, azt mondanám, mostanában nem igazán fognak semmin változtatni a vállalatok - jelzem, semmi értelme nem is lenne.
dec. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is, mindig kettőn áll a vásár. Ha a vevők visszavennének, vagy mást várnának el, a cégek kénytelenek lennének alkalmazkodni.

pl.vallásos iszlám országokban ebben az időszakban nem termelnek profitot az ottani cégek, mert az emberek nem érintettek és nem foglalkoznak ezzel. Hiába akarna egy cég ott karácsonyfát eladni, nem lenne rá vevő. Elvileg Kínában sem, mert őket sem érinti a buddhizmus miatt (bár azt hallani elég sok nyugati szokást átvesznek). Szóval minden az emberek reakcióin múlik, hogy érdekli őket adott téma, érintettek - e egyáltalán, mennyira hagyják befolyásolni magukat a cégek által, mennyire ragaszkodnak a kultúrájukhoz, hagyomanyaikhoz.

dec. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%
Aki ejfeli misere jar, az inkabb imadkozzon a penzert, az istenetek biztos domb majd le airdroppal...
dec. 20. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Úgy tudom 2028.12.17-én 17:49-kor fognak a vállalatok végre visszatérni ahhoz, amit a karácsony jelent.
dec. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem, hogy a klasszikus karácsonyodhoz mi köze a cégeknek. Mármint te ettől még ünnepelheted a karácsonyt, ahogy tetszik, ebben nem akadályoz semmi. Más nem fogja, mert számukra nem erről szól.

Miért baj neked, hogy valaki ekkor is dolgozik (céget működtet stb)

Vagy milyen változást várnál? Ne vegyen más se ajándékot? Na de hogy? Mármint mi köze ennek a cégekhez? Én olyan ajándékokat adok, amit vagy magam készítek, vagy még tudom venni az év bármely napján több helyen is. Nem értem mi a gond. Ráadásul a karácsony-időszakban van a szűk családom 4 tagja közül 4-nek szülinapja is.

dec. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem az viszont felháborító lenne, ha a cégek vallásos reklámokat adnának ki. Vallásszabadság van. A cégek pedig felvesznek bárkit, nemtől, rassztól, szexuális orientációtól, vallástól függően. Miért kellene pont egy keresztény reklámot kirakni? Akkor a többit miért nem? Illetve melyik keresztény vallást támogassa?
dec. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

Én nem vagyok vallásos, úgyhogy nekem pl. sosem szólt Jézus születésének ünnepléséről a karácsony. Mindig egy családi ünnepnek éltem meg, a gyerekeim számára is ezt jelenti, nem viszünk bele vallást.

Üzleti szempontból tuti nem lesz változás, senki sem hülye, hogy a profitot aláássa.

dec. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagyok vallásos. A keresztény maszlagot nem veszem be. Nálunk a december vége a pihenésről szól ezért wellnessezünk.

Teljesen hidegen hagy a Betlehem.


A cégeknek egy céljuk van a PROFIT. Szerintem ezzel nincs baj. Ha cégtulajdonos lennél akkor neked is a profit lenne az első.


Alapíts te is egy évi több milliárd forintos forgalmú céget és csináld meg ott a karácsonyt úgy ahogy szeretnéd.

dec. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!