Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mik a vélemények az EBay-ről...

Mik a vélemények az EBay-ről és az Amazonról?

Figyelt kérdés

Évek óta rendelek Aliexpress-ről/Wishről termékeket, de az Ebay-t/Amazont sosem próbáltam.

Mennyire pozitívak a vélemények illetve milyen hosszú időt vesz igénybe átlagosan a szállítás?



dec. 24. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi alkalmanként mindkettőt használtuk, mindig zökkenőmentesen ment minden.
dec. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amíg míg nem vámolták el a kínából érező csomagokat, elég sokat vásároltam onnan fillérekért. Amióta van vám, nekem nem éri meg.
dec. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ebay gyakorlatilag hasznavehetetlenné vált, mivel minden egyéni eladó a valós piaci ár többszöröséért árulja ott a használt lomját a világméretű piac miatt. A kínából pedig a vám és áfa kötelezettség miatt nincs értelme onnan rendelni. Ha külföldról akarsz használt cuccot venni értelmezhető áron akkor marad a kleinanzagen ami viszont semmi vásárlói védelmet nem nyújt és az esetek többségében nem is postáznak Magyarországra. Ha pedig kínai cuccot akarsz akkor az aliexpress ami a legtöbb esetben maga fizeti az áfát az EU-nak, így nem kell ezzel sz@rakodni, persze a vámköteles termékeknél a vámot így is itthon kell megfizetni.
dec. 25. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!