Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha lenne 6 MFt félretett...

Ha lenne 6 MFt félretett pénzed és 24 éves lennél mihez kezdenél vele?

Figyelt kérdés
Igen, ez vagyok én és tanács kellene. Házam, autóm (jogsim sincs ezért nem vettem) még nincsen amúgy. Szerintetek milyen irányba érdemes ezzel elmenni? Megpróbáljam befektetni, hogy több legyen belőle vagy hitel irányba menjek el, hogy aztán tudjak venni egy 2 szobás panelt?

jan. 4. 11:28
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
28%
elkokainoznám
jan. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
37%

Házba kevés hogy befektess, autóba nem befektetés, mert romlik az értékük (kivéve OT ritka kocsik, de ahhoz megint kevés, esetleg motor az talán)

Valamilyen kis vállalkozás, amiben nem kell fizikailag gürizned..pl tisztítógépek stb..amiket bérbe adsz.

De lesznek még itt ötletek.

jan. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
66%
Eltenném későbbre leginkább állampapírba, és folyamatosan növelném a fizetésem minimum 20%-át hozzácsapva havonta.
jan. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

#2: Jó csak akkor bérelnem kellene valami helyiséget is a gépeknek nem? Az sem mindegy milyen a környék, akkor kell oda valami biztonsági őr is stb. Vagy szerinted ebből a pénzből kijönne? Fogalmam sincs havi szinten mennyi lehet a bevétel ebből...


#3: Van valami állampapír amit ajánlasz? Nekem sosem tetszett az ötlet, hogy az államnak adjak hitelt, de az ő feltételeik szerint.

jan. 4. 12:06
 5/41 anonim ***** válasza:
61%
Mert a kokainozás nem befektetés.. esetleg a krematóriumba fektetnek be
jan. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
50%

"#3: Van valami állampapír amit ajánlasz? Nekem sosem tetszett az ötlet, hogy az államnak adjak hitelt, de az ő feltételeik szerint."


Amikor banki terméket veszel ugyanúgy a bank feltételei szerint tudod csak megvenni, ráadásul totálisan átláthatatlan az egész.

Az állampapír egy faék egyszerűségi termék gyakorlatilag kisbetűk nélkül. Ha külföldi alapkezelők mernek magyar állampapírt venni, akkor nekem sincs okom, hogy ne.


Nagy választék nincs állampapírból. Én 10-en éve gyakorlatilag csak PMÁP-ot veszek, mindig az aktuálisat.

jan. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
53%

Kalitkát biztos nem vennék. Készpénzért sem, nemhogy hitelre.


Vállalkozni olyan dologra érdemes, amihez értesz. Ha neked halványlila gőzöd sincs a bérbeadás-témáról, akkor felejtős.


Az állampapír hozama kritikán aluli, vannak, akik ezzel elégedettek, nekem biztos nem lenne jó.


A helyedben én képezném magam, egyrészt a befektetések, pénzügyek, tőzsde stb. terén, másrészt pedig a vállalkozások terén.


Lehet itt vállalkozások terén ötletelni, de ha nem érzed magadénak, ha nem értesz hozzá, akkor el fogod bukni a pénzed.


Szóval egy (vagy több) olyan ötlet kell, amivel tudsz azonosulni, amihez értesz. Ha jelenleg nincs ilyen, akkor fejlődnöd kell, addig gyűjtögetni, és a jelenlegi tőkéd számára találni egy olyan befektetési formát, ami profitábilis.

jan. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
21%
Rosszlanyokon a ket legjobb prostit elvinnem egy korre
jan. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

#8: De mi van ha más elképzeléseim vannak karrier téren és nem szeretnék vállalkozást? Van már diplomám, többet képezni nem igazán szeretném magamat, Msc-nek nem látom értelmét.


Nem néztem amúgy meg, mennyi lehet kb most a hozama egy állampapírnak, ezért inkább nem kommenteltem hülyeséget, de tény, hogy én is keveseltem, de akkor néztem utoljára, amikor kitört az Ukrán-Orosz háború.


Így akkor kb a tőzsde marad, annak még nem néztem utána, hogy mi a helyzet.

jan. 4. 12:36
 10/41 anonim ***** válasza:
46%

"de tény, hogy én is keveseltem"


Ha egyetlen 6 milliód van, akkor az a fontos, hogy az megmaradjon és bármikor elérhető legyen. Az, hogy mennyi rajta a hozam másodlagos.

jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!