Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek szeptember környék...

Szerintetek szeptember környéken jobb feltételekkel lehet majd jelzáloghitelt felvenni mint most?

Figyelt kérdés
“Olcsóbb” lesz a hitel akkor? Mert kb 3-4 hónapja néztem és akkor még a teljes vissza fizetendő összeg milliókkal volt több, mint amilyen feltételekkel most lehet felvenni.
jan. 9. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Az inflációtól függ, de nem vagyok benne biztos, hogy nem lesznek-e drágábbak az ingatlanok is, ha megy le a hitelösszeg.
jan. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valszeg igen, csökkeni fognak a kamatok. Cserébe addig is emelkednek az árak :)

Válassz, hogy melyik kezedet harapd le.

jan. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintetek mikor fognak csökkenni a kamatok? Tudom hogy senki sem jós de mire tippeltek?
jan. 9. 21:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Már tavasszal valszeg. A következő 2-3 hónapban akár 1-1%ponttal is csökkenhet a jegybanki alapkakat/hó.
jan. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szuper lenne. Ilyenkor mi a teendő? Bankmonitoron nézegetem a kalkulaciokat, hogy mi a legkedvezőbb hitel a teljes visszafizetendő összeg tekintetében. Ott a legjobb ajánlat bankját kiválasztom, felkeresem és ennyi? Érdemes több banktól is ajánlatot kérni ha a Bankmonitor kiírja melyik a legjobb? Mire figyeljek? Soha nem vettem még fel hitelt.
jan. 10. 10:04
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 Kinézed melyik a legjobb ajánlat, aztán keresel egy hitelügyintézőt, mert neki még minden bank elenged fél százalékot.


Illetve nézd az előtörlesztést.


Pl. Mi évekkel ezelőtt vettünk fel hitelt, de nálunk az jött ki, hogyha felvesszük 30 évre a hitelt 140.000-es törlesztővel és előtörlesztjük évente a különbözetet, akkor csak párszáz ezerrel fizetünk többet, mintha 300.000-es törlesztővel vesszük fel 10 évre.


Mi úgy számoltunk, hogyha nagy gáz van (én gyeden vagyok a férjemnek meg nem lesz munkája), akkor haza tudunk költözni a szülőkhöz és kiadjuk az ingatlant 140.000-t, míg vagy esetleg többért és a gyedből valahogy megélünk pár hónapig míg talál munkát vagy én visszamegyek dolgozni, ezért mi ezt választottuk a 300.000-es törlesztő helyett és mivel közben nőtt az állampapír kamata, most elő sem törlesztünk addig, amíg a hitelen bukunk mondjuk 400.000-t évente az állampapíron meg ha berakjuk keresünk 800.000-t.

jan. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!