Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire használható a jövedelemig...

Mire használható a jövedelemigazolás?

Figyelt kérdés

Nem szeretném elmondani a munkáltatómnak, hogy örökbefogadunk. A folyamathoz szükséges jövedelemigazolást kérnem, de nem tudom milyen indokkal tegyem. Sajnos, az, hogy nem szeretnék válaszolni erre a kérdésre, nem opció. Nem szeretném, hogy spekuláljanak, vagy pletykáljanak. Ráadásul elég rossz néven veszik az ilyesmit, és tudom, nem kellene számítson, de mégis én vagyok összezárva velük napi 8 órában.

Az, hogy lombikozunk, már körbejárta a teljes céget néhány éve, ezt szeretném megtartani magamnak.

Azt, hogy hitelhez kell, nem mondhatom, mert a bankoknak saját formanyomtatványa van, amit ki kell tölteni a munkáltatónak.

Milyen más indokot mondhatnék még?



jan. 12. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Arra, hogy igazold a jövedelmed.
jan. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Mond azt, hogy áruhitelhez kell. Az áruhitelhez általában elfogadják a sima, munkáltató által kiadott igazolást.
jan. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ó köszönöm! Ez eszembe se jutott! És vajon az áruhitelhez kiadott jövedelemigazolást elfogadják a TEGYESZnél? Vagy ezekre az igazolásokra nem írnak mást, csak, hogy az elmúlt 3 hónapban mennyi volt a nettó jövedelmem? Akkor miért nem elég az előző három havi bérpapír?
jan. 12. 23:21
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Soha nem kérdeztem meg, hogy miért kér a dolgozóm jövedelemigazolást. Vagy hozta a formanyomtatványt, vagy én készítettem neki egyet olyan adattartalommal (időszak, nettó, bruttó stb.) amilyet kért.

Hogy azt kinek adta le, nem is érdekelt.

Miért kéne indokolnia, hogy mire kell? Ezt semmilyen jogszabály nem írja elő.

jan. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert a bérpapír nem hiteles dokumentum. Bérpapírt bárki tud nyomtatni. Nincs alírva, pecsételve és nem is tartalmaz minden szükséges adatot.
jan. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy jön ide a bérpapír?

Az volt a fő kérdés, hogy "Mire használható a jövedelemigazolás"?


Olyan helyre kell leadni, ahol számít egy döntés meghozatalakor, hogy mekkora jövedelemre teszel szert, és a jövedelemigazolás által lesz hivatalosan is igazolva a munkáltató részéről az az adat, amire szükség van az elbíráláshoz.

jan. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kérdező kérdezte, hogy miért nem elég az utolsó 3 havi bérpapír.
jan. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valóban, bocsi. A főkérdésre koncentráltam csak.
jan. 16. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!