Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi rendszeres, kisebb...

Havi rendszeres, kisebb összegű (mondjuk 20000 Ft) befektetésre alkalmas a Magyar Állampapír?

Figyelt kérdés
Hosszútávú megtakarítás a cél (évtizedek)
jan. 16. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Technikailag alkalmas, igen.
jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem fontos hogy legyen mikroszkóp nélkül is látható hozama, akkor jó lehet.
jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én ezt értem. De mégis miben jobb mondjuk a bankszámlámon parkoltatni vagy esetleg itthon a malacperselyben gyűjteni?
jan. 16. 20:41
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Azok nem jobbak.


Ám milliónyi egyéb, jobb lehetőség is van.

jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kiemelem, 20 000 forint az összeg havonta. Ha egybe raknám be az egy év alatt befizetendőt, az is csak 240 000 Ft lenne. Sehogy se lesz ebből brutál hozam :)
jan. 16. 20:44
 6/12 A kérdező kommentje:
Igazából majd utána nézek milyen lehetőségeim vannak, a kérdés ténylegesen csak arra irányult, hogy a gyakorlatban lehetséges-e.
jan. 16. 20:49
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
A gyakorlatban lehetséges, mert akár 1 forintért is vehetsz állampapírt, nem csak havonta de percenként is.
jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

Megkérdezhetem, hogy miért csak ennyit tudsz megtakarítani havonta?

Nem rosszból mondom, de ez az összeg befektetésként nem igazán értelmezhető 2024-ben.

Havonta 165 Ft-ot hoz neked, ha PMÁP-ba teszed.

Gyakorlatilag értelmetlen egyáltalán foglalkozni vele.

Nem opció esetleg, hogy magadba fektess, és képezd magad?

jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mert közben más dolgokra is teszek félre. Az utóbbi időben átlagosan 100 ezret. De ezek olyan dolgok, amiket rövidtávon akarok megvalósítani/megvásárolni. Az utóbbi egy évben átlagosan 488 ezerből gazdálkodtam.
jan. 16. 21:55
 10/12 A kérdező kommentje:
*havonta
jan. 16. 21:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!