Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdv Mindenkinek! Első kérdése...

ElVater kérdése:

Üdv Mindenkinek! Első kérdésem!🙂 Mit tehetek ha az aláírós leveleket szándékosan! lenyulja a postás, aláírja" helyettem? És ebből nagy károm származott!

Figyelt kérdés

#posta #ajánlott #Visszaélés!
jan. 19. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az aláírásmintát ki lehet kérni az ügyfélszolgálattól reklamáció keretében, mivel adatbetekintési jogod van a saját küldeményeidre... és aztán feljelenteni őket okirathamisításért.
jan. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk már jó ideje nincs aláírás. A postás pötyögi be a szerkezetébe a nevet és a személyi igazolvány számot. A postánál nem tettél panaszt a postás ellen?

Amit tehetsz ilyenkor szerintem: kézbesítési vélelem megdöntése.

jan. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valójában nem vetted át az értesítést, mert a postás aláírta helyetted (ez okirathamisítás), vagy egyszerűen csak bedobta a postaládába (ha bedobta), akkor a kézbesítési vélelem megdöntése lehet a megoldás a problémádra. Ezzel bizonyíthatod, hogy nem tudtál az értesítésről, ebből kifolyólag a benne foglaltaknak sem tudtál (időben) eleget tenni.
jan. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 A postaládába dobásról viszont azt hiszem, rögzíteniük kell a fotót. Bizonyítékként, hogy tényleg bedobták... A postás pedig aláírhatja "POSTA" néven, amíg tart ez a retek vészhelyzeti jogrend a COVID óta.

Most már azt hiszem a csúti csüngőhasú is mondott olyasmit, hogy hamarosan vissza lehet állni a normál jogrendre.

jan. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell fotó róla, viszont valóban bedobhatja a postaládába úgy, hogy a visszaigazoláson az szerepel "POSTA".

Ez jelenti azt, hogy nem adta oda közvetlenül a címzettnek, vagy meghatalmazottjának, vagy valakinek, aki lakcímmel oda van bejelentkezve.

Ha a fentiek közül adja oda valakinek, akkor nyilván lennie kell a visszigazoláson egy névnek, valamint annak, hogy az illető a címzettel milyen kapcsolatban áll (szülő, testvér, gyermek, élettárs stb.).


A gond akkor van, ha nincs átvevő, a postás pedig - állítólag - bedobta a levelet, ami semmivel sem bizonyítható. Sem az, hogy megtörtént, sem az, hogy azt a levelet dobta be, amit kellett volna.

Ha a szóban forgó levél valamiért nagyon fontos (joghatást vált ki), akkor nem mindegy, hogy mi történt vele, és ilyenkor marad a kézbesítési vélelem megdöntése, nehogy kár, vagy hátrány érje a levél címzettjét emiatt.


Sok postás tisztában sincs vele, hogy mekkora felelősségük van a kézbesítés során.

jan. 21. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyából mindenki érti a kérdést, de senki nem tudja a választ arra, hogy mit tehetek? Amúgy jogilag nem vélelem, hanem a jog szerint fikció! Jogilag fikció! Hogyan bizonyítsam és kinek! Le egyszerűsítem a dolgot! Ha Pl. Meg.....nám a postás feleségét, (elnézést mindenkitől csak szemléltető példa volt az érthetőség kedvéért) és rájön, akkor Ő azt tehet velem amit akar!??? Elmenti a szig. számomat és mindenre ráírja! és azt, hogy hogy "Posta"! innentől kezdve minden jogi ügy ketyeg és tovább lép a következő szintre! Aminek a vége VÉGREHAJTÁS! első esetben tévedésnek hittem, most cirka 1 millió az összes ilyen' követelés! A azért "ami max. 50 ezer is lehetett volna! És még nem tudom hol a vége.......! Valami Jó ötlet? Akár mindenki okulására is!!

Köszönöm! Gábor

jan. 21. 21:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem fikcio az. Nem igazan van erzeked ehhez, nem lennel jo jogasz.

Jol irtak, kezbesitesti velelem, amit meg kell donteni, azaz be kell bizonyitani, hogy a velelem nem volt jogilag megalapozott.

jan. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Es azt teheted, hogy felkeresel egy ugyvedet, aki egy jogi egyetemet vegzett diplomas szakember, vagy pedig tobb heten at atnyalazgatod a jogszabalyokat es sajat magad jarsz utana mindennek... bar az utobbi sztem veszett fejsze nyele, szoval fordulj ugyvedhez!
jan. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!