Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Általában ha kártyámmal...

Általában ha kártyámmal fizetek, megkapom a leolvasó gépből a számlát. Egy ízben nem azt kaptam, hanem A4 nyomtatványt és meg se mutatták a leolvasós blokkot. Ez szabályos??

Figyelt kérdés

Az aggodalmam az, hogy elméletileg levehetett a szolgáltató cég -ahol személyesen fizettem bankkártyámmal- akármennyit a számlámról (a napi limit keretein belül persze), miközben persze kaptam egy korrekt A4-es papír alapú bizonylatot (számlát).


Na de a kártyámról akármennyivel lehúzhattak elméletileg!!


Hiába kértem, hogy mutassák meg a kártyaleolvasójukból előbújó blokkot (számlát), azt mondták, avval én csak ne törődjek, az a példány az övüké, ott van nekem az A4-es papíron a bizonylat, hogy X összeget fizettem (egyébként az A4 papíron korrekt összeg szerepel).


Ez nekem gyanús.


A biztonságom mellett azonban az a szempont szól, hogy nálam az A4 alapú bizonylat, tehát ha többet merészelt esetleg lehúzni a kártyámról, mint amennyivel tartoztam nekik, akkor perelhetem őket.



Mivel falun lakum és a városban nem volt időm lekérdezni kártyámról az egyenlegem, és neten nem használom a netbankot, egyelőre nem tudom, visszaélés történt-e, vagy se.



KÉT KÉRDÉSEM:


- Szerintetek is gyanús tranzakcióról van szó?


- Minden esetben van jogom elkérni azt a számlát, amely a kártyaleolvasóból jön ki? Mit tegyek, ha nem akarják se megmutatni, se odaadni nekem? Hívhatok rendőrt?



jan. 20. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Az nem számla, s természetesen egy példány a tied. Az ő példányuk ki sem jön a készölékből, hanem benne a tekercs papíron gyűlik.


Igényelj netbankot, vagy telefonos applikációt, mert egy csomó gondot levesz a válladról! Ingyen van, jár neked!

jan. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Én ezt úgy kerülöm ki, hogy nem is érintem a bankkártyámat a "terminálhoz", amíg nem látom, hogy milyen összeg leemeléséhez adom vele az engedélyem. Sok boltban ezzel nem törődnek, így megkérem a pénztárost, hogy mutassa meg a készüléken megjelent összeget, amit kézzel ütött be. Ha pénztárgép teszi át a készülékre automatikusan az összeget, akkor ilyemivel nem szoktam foglalkozni, hiszen a pénztárgép kijelzőjén látom azt.


Első időkben jártam úgy, hogy 5.050 forint helyett 50.050 forintot ütött a készülékbe a pénztáros. Érintés, és már le is kapta az összeget, nem adott róla "cetlit", én viszont észrevettem, hogy mintha kicsit hosszabb lett volna a számsor, mint lennie kellett volna, és rákérdeztem. Mondta, hogy "nem, nem", de erősködtem, hogy én nagyobb összeget láttam, mint kellett volna és addig nem mozdultam. Kénytelen volt még egyszer ránézni, és jé... tényleg. Ott helyben lerendeztük, azóta vettem fel azt a szokásom, hogy nem érintem oda a bankkártyám, amíg nem látom azt az összeget, aminek a leemeléséhez engedélyt adok. Ha látom, akkor a cetlit sem kérem el.

jan. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Telebankon keresztül is meg tudod kérdezni mekkora levonás történt.
jan. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ja, igen nalunk a peksegben divat, hogy a nyanya a kezi terminal hatuljat mutogatja nekem, en ilyen helyen nem fizetek kartyaval.
jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

"Ja, igen nalunk a peksegben divat, hogy a nyanya a kezi terminal hatuljat mutogatja nekem, en ilyen helyen nem fizetek kartyaval."


Igen, én is ezt tapasztalom, de ettől függetlenül fizetek bankkártyával, de előtte megkérem, hogy fordítsa felém a kijelzőt, hogy lássam az összeget mielőtt "érintek".

jan. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, utólag sajnálom, hogy nem voltam határozottabb... Fáradt voltam, egy csomót gyalogoltam és más intéznivalóm, is volt a városban...
jan. 25. 02:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!