Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van most esélyem egy sikeres...

Van most esélyem egy sikeres váltásra?

Figyelt kérdés

Van most esélyem arra, hogy egyetemi alapképzéses informatikai végzettséggel (most januárban végeztem gazdaságinformatikus szakon), nem teljesen releváns munkatapasztalattal, megfelelő udemy/coursera kurzusok anyagának elsajátítása után, 1-2 megfelelő projektmunkával most felvegyek intern/junior szoftverfejlesztőnek? Mik a kilátások most?


Eddig Excellel és VBA-val foglalkoztam a gyakorlati helyemen ~de facto data/business analystként, illetve demonstrátorként sima plain Javával és Excellel, januárban és februárban környékén mindkét helyen a szerződésem lejár, meghosszabbítani nem lesz lehetőség őket, így mindenképp váltanom kell és szeretnék is, a mostani vonalat nagyjából kimaxoltam már, vagy BI-os irányba, vagy szoftverfejlesztői irányba szeretnék elmenni.

A gyakornoki helyemen automatizált pivot készítéssel, adattisztítással, adatmanipulációval, adattranszformációval, adatvalidációval, feltételvizsgálattal, pénzügyi bontásokkal és osztott munkaidő nyilvántartás ellenőrzésével foglalkoztam Excelben és VBA-val.


Jelenleg van egy nagyon magas szintű Excel, illetve egy elég jó szintű VBA és SQL ismeretem (Access SQL-je, IBM DB2, MySql), ezen kívül van valamennyi javarészt az egyetemről felszívott Java és C# ismeretem, ami most jelenleg valószínűleg kb. egy juniori szint 60-70%-át ütheti meg tudásban, illetve van még nagyon alap Python ismeretem.


Szerintetek melyiket válasszam?

1. Folytatom a mostani irányvonalat, kitanulom a Power BI használatát (valószínűleg gyorsan fog menni), megpályázok Data / System / Business Analyst / BI Developer...stb állásokat.

2. Továbbképzem magam az elkövetkezendő 1-3 hónapban valamelyik programnyelvből és a hozzátartozó stackekből, összerakok velük, illetve a meglévő tudásommal egy 1-2 hobbiprojektet. Ebben az esetben melyik programnyelvet érdemes választani, ha vállalati, windowsos asztali alkalmazásokat szeretnék készíteni? Melyiket választanátok a C#/Java/Python hármasből? Ezekhez milyen jó hobbi projekt ötleteket tudnátok adni? Milyen stackek kellenek még hozzájuk, amikkel piacképes leszek? A 3 közül melyik a piacképesebb?


Milyen fizetési sávokra számíthatok az 1., illetve a 2. esetben rövid és hosszabbtávon? Bértárgyaláson mit mondjak majd? A 2. esetben egy Bruttó 5-600k reális lehet Budapesten? (Az 1.-t nem tudom beárazni, ezért is kérdezem.)


Ezeken kívül rólam azt kell még tudni, hogy kb. B2-es szinten beszélem az angolt, illetve az IT-s dolgokhoz szerintem szivacs agyam van, például néhány éve, 2019-ben 2-3 hét alatt közel nulla szintről sikerült középszintű informatika érettségire 94%-os szintre saját magamtól, autodidakta módon felkészülnöm. Egyébként a matekhoz is jó agyam van, de azt sajnos nem szeretem, nem tanulom örömmel.



jan. 21. 06:55
A kérdező szavazást indított:
1. Feküdj rá a BI-s irányvonalra
2. Menj el szoftverfejlesztőnek
4 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

"megfelelő udemy/coursera kurzusok anyagának elsajátítása után"


Ezt szokták komolyan venni bárhol?

jan. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1: Tudsz jobb a tudás elsajátítására az éles munkahelyen kívül?
jan. 21. 07:36
 3/11 A kérdező kommentje:
*jobbat
jan. 21. 07:36
 4/11 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal, hogy a legjobb tanulási lehetőség egy munkahely lenne, csak oda be is kéne kerülni előtte, a piac meg eléggé telített.
jan. 21. 07:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem el kellene döntened, hogy melyik érdekel jobban: a szoftverfejlesztés vagy az adattudomány.


A szoftverfejlesztésre alkalmasabb a papírod, és igen, ezt a Udemyről tudod messze a legjobban megtanulni + munkahelyen. Nem tudom, hogy most hogy tudsz oda bekerülni. Lehet, hogy valami hivatalos Microsoft vagy Oracle certifikáció is segíthetne. Vagy személyes kapcsolatokon keresztül? Vagy csak pályázni kell ezerrel?


Az adatelemzéshez – alapvető riportolgatáshoz elég a végzettséged, de a komolyabb adattudományi munkához sovánka a tudásod. Ide mindenképpen kellene egy célzott mesterszak, például biztosítási és pénzügyi matek, vagy survey statisztika. Minél több statisztika van a programon, annál jobb. Ne tévesszen meg a szak esetleg hangzatos neve, csak a tartalmát nézd.

jan. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5: Nem szeretem a statot, túl száraz és unalmas nekem, nem fogom szeretni, bsc-én sem kedveltem.:/

Adat vonalon a riportálás és a BI, illetve az adatbázisok érdekelnek.


Azt jól érzem egyébként, hogy egy infós mesterszak érdemben nem tenne az elhelyezkedési lehetőségeimhez hozzá szoftverfejlesztői vonalon?

jan. 21. 08:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6. “ Nem szeretem a statot, túl száraz és unalmas ”


Akkor ezzel el is vethetjük az adatelemzős vonalat teljesen. Még ha csak termékmenedzser vagy projektmenedzser lennél, akkor is értened kell valamennyire a statisztikához. A riportolgatásnak meg nincs értelme már rövidtávon sem, hamarosan 100%-ban automatizálják a munkátokat.


A szoftverfejlesztéshez nem kell MSc egyáltalán. Nézz ki magadnak egy domaint és tech stacket (Java, C# stb.), “feküdj rá” (például Javához Tim Buchalka kurzusa a Udemyn állítólag elég jó), szerintem szerezz pár Oracle (Javához) vagy Microsoft (C#-hoz) certifikàciót és jelentkezz junior szoftvermérnöknek valahova. Az első munkahely a legnehezebb, ebben adjanak tanácsot azok, akik ebben dolgoznak (én data scientist vagyok, nem programozó).

jan. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A termékmenedzsernek és a projektmenedzsernek miket kell ismernie staton belül?


A riportolgatást mi fogja kiváltani rövid távon? A BI-eszközök már most a jelenben is képesek automatikus riportokat előállítani a bekonfigurált beállítások szerint (és elő is állítanak) az ad-hoc lekérdezéseket pedig nehéz automatizálni, ha hirtelenjében kell valami új.

jan. 21. 09:06
 9/11 A kérdező kommentje:
*Mármint úgy fogalmaznék, hogy valakinek a váratlanul felmerült igényekeket is ki kell elégítenie, ergó riportálni nem fog sose 100%-ban a gép magától.
jan. 21. 09:09
 10/11 anonim válasza:
100%

Bioinformatikus állásokra interjúztatunk (anglia, Cambridge környéke). Tulajdonképpen adattudomány, olyan adatelemzés, ahol az adatok biológiai kísérletek eredményei. Persze mindenki aki jelentkezik bioinformatikus vagy van valamennyi bioinformatikai gyakorlata. Van 90 jelentkező.


És igen, az egyik dolog amit nézünk, hogy van-e az illetőnek githubja, ott milyen minőségben megírt kódok vannak, vannak-e extra kurzusok, amiket elvégzett azon kívül, hogy bioinformatikusként dolgozott, vagy éppen azért, hogy informatikai tudását javítsa. Ezek a dolgok regeneteget elárulnak arról, hogy munkájában mennyire igényes, mennyire motivált, bele teszi-e az extra munkát, hogy fejlődjön.


Persze, aláírom, nem minden munkahely ilyen.

jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!