Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri-e tovább gyűjtögetnem...

Megéri-e tovább gyűjtögetnem lakásra?

Figyelt kérdés

28 éves srác vagyok, jogász. Az egyik megyeszékhelyen lakom, Pesttől kb. 1-1,5 órányira. Egyedülálló vagyok. A fizetésem jelenleg nettó 268 ezer Ft. Ha leteszem a jogi szakvizsgát, akkor lesz kb. 340-350 ezer Ft a fizum, ami legkorábban 1,5-2 év múlva lehet. Utána egy év elteltével a fizetésem kb. nettó 520 ezer lesz, és az fokozatosan fog nőni az évek előrehaladtával. Nem írhatom ki nyilvánosan, hol dolgozom, mert megtiltotta nekünk a munkáltató.


Van már 10,5 millió Ft megtakarításom. Pár hónapja költöztem el anyámtól, de nem albérletbe, hanem az ő lakásába, amit kb. 2 éve vett. Nem fizetek így bérleti díjat, de minden mást igen. Eltartom magam. Sajnos azonban én nem szeretek itt élni, legfőképp nem ebben a városban. Hiába költöztem át, 500 méterre, 7 perc sétára van anyámtól ez a lakás... Valamiért fojtogatónak érzem ezt a környezetet, ezt a kialakult helyzetet. Ez így nem elköltözés. Mintha egy ajtóval mennék odébb, és megbeszélnénk, hogy csak hétvégén kopogtatunk át egymáshoz... Amikor ezt magyarázom neki, ő ezt nem képes megérteni. A fővárosba akarok költözni, csak hát gondolok arra is, hogy nagyon drágák az albérletek, legalább 120 ezer így pluszban elmenne. Kiszámoltam, hogy hó végére max. 40 ezer Ft-om maradna csak, ha most lelépnék ennyi fizetéssel.

Ha hazaköltöznék innen (de fura erre a költözés szót használni), és minden pénzemet elraknám, az pénzügyileg jó lenne, de nem akarok mamahotelben megöregedni. Ha viszont odaköltözöm, ahová vágyom, akkor kiszolgáltatottá válok a főbérlőnek, másrészt pedig alig marad pár tízezer Ft-om... Ha majd nő a bérem, akkor már könnyedén el tudnék költözni Pestre, és a munkahelyemen is simán át tudnám magam helyeztetni, viszont akkor meg nem tudok spórolni lakásra annyit, amennyit kéne.

Kiszámoltam, hogy ha a mamahotelbe visszamennék, és minden fillért eltennék, akkor 36-37 éves koromra tudnék venni önállóan egy pesti garzont, ha nem nőnek az árak... Hitelt lehetőleg nem akarok felvenni. Jelenlegi béremmel nem is kapnék. Ha a majdani feleségemmel közösen vennénk lakást, az megoldható lenne, csak hát ki tudja, lesz-e párom, ő mennyit fog keresni, és egyáltalán, ha elválunk, akkor oda a lakás...


Ha csak gyűjtögetnék, nem mennék nyaralni, se moziba, se sehová, nem vennék semmit, csak kenyéren és vízen élnék, akkor az élet lenne? Nyilván nem... Viszont ha pedig nem takarékoskodnék, akkor tuti nem jönne össze a dolog.



jan. 21. 21:38
A kérdező szavazást indított:
Gyűjtögess, de önerőből, egyedül, hitel nélkül soha nem fogsz tudni lakást venni ezzel a fizetési jövőképpel
Ne gyűjtögess, költözz el albérletbe Pestre, élj, úgy se jön össze a lakás egyhamar
19 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a lépések sorban:

1. Keresel valami rendesen fizető munkát. Én egy Kelet-magyarországi megyeszékhelyen lévő ügyvédi irodában dolgozom, jogi végzettség nélkül is stabilan nettó 450 fölött vagyok + autó és telefon. A 260 elfogadhatatlanul kevés.

2. Összeszorítod a fogad, és mész vissza még vagy két évre a mamahotelba. A “felesleges” lakást pedig szépen kiadjátok. Ha anyukád olyan rendes, hogy ingyen használhatod a lakást, akkor valószínűleg az ellen sem lesz kifogása, ha inkább kiadod, és a saját kis lakáskasszádba gyűjtögeted a bérleti díjat.

Ha van egy normálisan fizető állásod, plusz a lakás bérleti díja, ebből két év alatt a meglévő megtakarításod mellett simán összejön az összeg, amivel el tudsz indulni a saját lakás felé. És a két év alatt még a már meglévő 10 milliódat is tudod fialtatni, most egész jó kamatok vannak. És azt se felejtsd el, hogy az ingatlanárakban is egy kis lefelé korrekció látszik. Nem biztos hogy most van a helyes beszállási pont, Lehet hogy kifizetődik még várni egy kicsit.

Szerintem a lehúzol így két évet, meglesz utána saját kéró.

jan. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

Van hol laknod ingyen, ahol önálló életed van.


Te szeretnél több tízmillió forintot fizetni, vagy egyben vagy részletekben, hooogy…

… legyen hol laknod és önálló életed legyen.


Nem csodálom, hogy anyád nem érti mi bajod van.


Azonban jól érzékeled, hogy a te vagyoni pénzügyi jövedelmi helyzeted nem teszi lehetővé számodra a további ingatlanszerzést.

jan. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#1: nem hogy itt, még Pesten se keresnek jól a jogászok, mindenhol ez a fos 300 alatti bér van, néhol max. 350.


#2: értem én, hogy ingyen van, de ha itt nem érzem jól magam, akkor mit tegyek? Kisarkított példaként ezek szerint ha lenne egy lakás az Antarktiszon, amiben ingyen lakhatok, azt el kell fogadjam, én nekem ott jól kell magam éreznem?

jan. 21. 22:00
 4/23 A kérdező kommentje:
Ja, és #1-nek még annyit, hogy anyám megmondta, ő soha nem fogja kiadni a lakást, szóval ez az opció is ki van zárva.
jan. 21. 22:03
 5/23 anonim ***** válasza:
49%
¯\_(ツ)_/¯
jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
26%
Irány az akkugyár, ott a kétszeresét megkapod, abból talán majd élni is tudsz...
jan. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%

Keserves áron ne gyűjtögess, élni, látni is kell.


"Nem írhatom ki nyilvánosan, hol dolgozom, mert megtiltotta nekünk a munkáltató." - Gondolom, aláírtál egy titoktartási szerződést. Egyoldalúan nem tilthatja meg.

jan. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%
Fölösleges Büdipestre költözni, az egy élhetetlen város. Nem egészen értem, mi a baj azzal, hogy ugyanabban a városban élsz, mint a szüleid. Én 32 évesen költöztem el anyámtól, de ugyanabban a városban maradtam, igaz, én saját lakást vettem és nem ugyanbban az utcában, de 10 perc távolságra vagyok.
jan. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Add ki bérbe,havi 300-ér és élvezd az életet
jan. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%
Ezt már megkérdezted, kaptál értelmes válaszokat, de nem tudsz továbblépni. Először is pszichológusra költsd a pénzedet.
jan. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!