Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri több lakást venni...

Megéri több lakást venni befektetésnek?

Figyelt kérdés
Egyik kollégám mesélte, hogy a saját lakásán, amiben él is van valamennyi hitel és vett egy másikat, amin még több is van, de kiadta bérbe és abból fizeti a törlesztőrészlet. Azt mondta még egyet bevállalna hitelre és jelzálogot tenne a jelenlegiekre, csak már nem elég a fizetése, hogy terheljék. Nekem ez furcsa volt, hogy ennyire lazán kezeli a hiteleket, én mindig ódzkodtam tőle, de hosszútávon lehet megéri. Viszont akkor is nem jobb, ha valami másba fekteti az ember a pénzt, pl állampapír, részvény, kötvény, stb? Egy lakást azért újítani is kell néha még lehet szívás éppen nem találsz bérlőt egy ideig.

jan. 23. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
a kollégád tud valamit, amit te nem
jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Múltban a lakás sokkal jobb befektetés volt az állampapírnál, mert a lakás törlesztő nagyrésze megvolt a bérleti díjból, a lakás ára pár év alatt jelentősen nőtt, hitel lejárta után pedig lett egy saját lakásod.


Hogy a jövőben így lesz? Valószínűleg igen, de lakást nem célszerű állampapírhoz hasonlítani mint befektetés, mivel másra való.

jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Azért nem teljesen kockázatmentes kizárólag arra alapozni, hogy majd a bérleti díj fedezi a törlesztőt. Kell hogy legyen tartalék a rendszerben, mert mit csinálsz ha az összes bérlőd egyszerre elkezd nemfizetni, felhalmoz egy csomó közüzemi hátralékot, szétdönti a lakást stb. Az adósságok behajtása meg nem annyira egyszerű. Persze ha bőven van tartalékod ilyen esetekre, akkor működőképes lehet a modell, különösen ha alacsonyan vannak a kamatok. Meg persze az sem mindegy, hogy hol van az ingatlan.
jan. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Néhány tény:


-A lakásárakat felverték az ingyenhitelek.


-Torzítatlan piacgazdaságban az ingatlan értéke a jövőbeli bérleti díjaktól és a hosszú távú hozamgörbétől függ.


- A bérleti díjakra nincs növelő hatással a sok ingyenhitel.


- A hozamelvárását csak azoknak nyomja le az ingyenhitel, akik felvehetik.

jan. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Régebben, amíg fel lehetett venni 3-4%-os kamatra 15-20 évre fixáltan jelzálog hiteleket, addig az ingatlanba fektetés nagyon is megérte. Most viszont már nem tudsz ennyiért hitelt felvenni, más befektetés éri meg.
jan. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%
Igen. Most megveszed 60 millióért, 10 év múlva ér majd 200 milliót. Vagy kiadod valami szerencsétlennek albérletbe, biztos ugyanolyan megfizethető lesz mint most.
jan. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

“megveszed 60 millióért, 10 év múlva ér majd 200 milliót”


Ez jól hangzik, ám könnyen lehet hogy nem 200 milliót fog érni, hanem csak 70-et. Vagy épp 50-et.


Szép álom, hogy az árak mindig csak fölfelé mennek.

jan. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
76%
Bizonyos településeken megéri. Budapestre mindig is akarnak költözni az emberek, illetve manapság Debrecen lehet az ami jó befektetés lehet, mert nagyon gyár épült és épül, és nagyon sok vendégmunkás is jön, így eleve felnyomja az albérlet árakat. Fix kamattal érdemes csak csinálni. Én is hasonlót tervezek majd csinálni, most rendbe rakom a házat, ahova be akarok költözni, és majd valamennyi önrésszel lakást akarok venni. Mondjuk én a gyerekeknek akarom egyetemi lakásnak meg örökségnek.
jan. 26. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Hosszú távon szerintem megérné megfelelő tartalék mellett, megfelelő helyen. A kérdés inkább az, hogy mikor lehet érdemes beszállni. Most viszonylag magasak a hitelkamatok, viszont ha csökkennek a kamatok akkor az árak is emelkednek a növekvő kereslet miatt. Elviekben egy magas kamatozású hitelt a jövőben ki lehetne váltani egy alacsonyabb kamatozásúval bizonyos költségek mellett. Kérdés, hogy melyik éri meg jobban. Várni az alacsonyabb kamatokra és magasabb áron vásárolni, vagy vásárolni most alacsonyabb áron magasabb kamatok mellett, és majd kiváltani az egyik hitelt egy másikkal.
jan. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem számolgass és majd kijön a tuti! Ahogy írták előttem is, sajnos semmi nem biztos a jövőre vonatkoztatva. A lakáskiadás nem csak annyi, hogy ma kitalálom, holnap jön valaki, aki kiveszi, és hosszú távon bérelni is fogja tőled. Erre semmi garancia sincs! Ráadásul az ingatlanpiacon is a nagy bumm után most lehet jön majd egy nagy pofára esés. Vagy nem! Nem tudjuk. Ezt hívják úgy, hogy kockázat. Szemben ezzel, pl. az állampapír jóval kisebb kockázattal hozhat közel ugyan annyit, vagy most éppen többet. De itt sem tudod, hogy 2-3-5-10 év múlva is így lesz-e még.


Egyébként kétlem, hogy régebben is megérte volna két ingatlant is venni, pláne hitelből csak azért, hogy kiadd őket. Számolj! vegyünk egy mai helyzetet: van 80 milkád a kispárnádban. Veszel belőle két 40 milliós ingatlant. Ha Pesten veszed, akkor mondjuk ki tudod őket adni darabonként 200 ezerért egy hónapban, és szerencséd is van, mert minden hónapban jön a 400 ezer a számládra (mindig időben fizetnek a bérlők) Így egy évben bejön 400.000x12=4.800.000 Ft. Ez a 80 misinek az 5%-a. Ha tehát ezt a 80 misit betetted volna csak simán állampapírba, akkor idén 10...20%-ot is profitálhattál volna, foglalkoznod nem kellett volna vele, és így nem kell számolnod járulékos költségekkel sem.... Nem árulok vagy reklámozok állampapírt! Ez csak a mostani, vagy az elmúlt egy év! Utólag vagyok okos én is! Ha azt veszem, hogy állambácsi is bármikor dönthet úgy, hogy nem veszi vissza a papírt, vagy csak rossz feltételekkel, az is lehet nagy bukta. (Értsd, annak is van kockázata.)


Csak azért írtam le ezt, mert rengeteg ember, aki egyébként még soha nem adott ki ingatlant, azt képzeli, hogy milyen tuti jó befektetés. Csak megvesz az ember egy lakást és majd dől a pénz... Hát kérem, nem ilyen szép, fényes, egyszerű dolog ez!


Azt is írtam már itt valamelyik kérdésre, hogy akárkit kérdezek a környezetemben, hogy ha rád szakadna a lottónyeremény, akkor mit vennél a pénzből? 95%-ban azt mondják az emberek: ingatlant vennék, csinálnék egy vállalkozást..., stb.. Kérdezem erre: "Mire vállalkoznál? Milyen vállalkozást csinálnál?" És itt már általában nem tud mit mondani az illető. Nah, így aztán lehet vállalkozást csinálni! Sok sikert hozzá, bármibe is kezdesz! Ugyanis a vállalkozás is többről szól, mint, hogy én leszek a vállalkozó és holnap nyitok egy konkurenciát valamelyik multinak, vagy éppen a szomszéd kutyakozmetikájának csinálok egy konkurenciát. Piackutatás, igényfelmérés, jó ötlet, proaktivitás, kapcsolati tőke, szerencse, sok belefektetett idő...stb, stb.., plusz az anyagi forrás, ahol ez utóbbi csak egy, a sok-sok szükséges feltétel közül!


Ha munka nélkül akar valaki sok pénzt keresni ahhoz általában, legalábbis tapasztalatom szerint, elsősorban szerencse kell! Lásd Bitcoin, szerencsejáték, megfelelő játszótárs gyerekkorodból, mint Lölőnek is volt... :)

jan. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!