Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működik a munkakeresési...

Hogy működik a munkakeresési járadék? Ha megigénylem, mikor folyósítják?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy 3 hónap a maximális időtartama. De havonta utalják? A megigénylést követő hónapban, vagy közvetlen a döntés után? És milyen feltételekkel lehet igényelni?
jan. 27. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálad nem működik a Google?



[link]


[link]

jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Feltétele:

Álláskeresővé válásodat megelőző 3 évben legalább 360 napnyi jogosultsági idő. Nem kell, hogy egybefüggő legyen.


Minden 10 jogosultsági idő után 1 nap ellátás jár, maximum 90 napig. Tehát a minimáls 360 nap után 36 napig, a maximális 90 naphoz pedig 900 nap jogosultsági idő szükségeltetik.

Nyilván havonta utalják/postán indítják a pénzt.


"vagy közvetlen a döntés után"

Nem feltétlenül. Kötegelve utalják ezeket a pénzeket az államkincstáron keresztül, tehát megvannak az adott napok erre. Mint ahogy a nyugdíjak kifizetése is ütemezetten történik, nem össze-vissza és mégcsak nem is egyszerre.

jan. 28. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de nem teljesen értem a terminológiát. A "jogosultsági idő" itt a munkában eltöltött időt jelenti? Én másfél évet dolgoztam az előző helyen, s 4 hónapja vagyok munkanélküli.
jan. 28. 12:27
 4/5 A kérdező kommentje:
A másik: ha a hivatal munkát ajánl, azt kötelességem elfogadni? Vagy ez hogy működik?
jan. 28. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Jogosultsági idő például a munkaviszonyban töltött idő, vagy az az idő, amikor egyéni vállalkozó voltál és megfizetted a kötelező járulékokat.


Ha az a 1,5 éved az állástalanná válásod előtti 3 évben volt, akkor jogosult vagy álláskeresési járadékra, hiszen legalább a 360 nap munkaviszonyod meg van hozzá. Már ha munkaviszonyban foglalkoztattak egyáltalán.


"ha a hivatal munkát ajánl, azt kötelességem elfogadni?"

Nem feltétlenül. Nyilván ha 150 kilométerre ajánl, vagy olyan munkarendben, ami miatt az óvodás gyermekedről nem tudsz megfelelően gondoskodni, akkor elutasíthatod.


Én 3 helyet is elutasítottam, mégis kaptam az ellátást. Írásban meg kellett indokolnom, hogy miért nem fogadom el.

jan. 29. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!