Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy replika órám, amit...

Van egy replika órám, amit szeretnék eladni. Lehet belőle bajom, ha kiteszem facebook marketplace-re a hirdetést?

Figyelt kérdés

Ebayen vásároltam pár éve, de most szeretném eladni, mert nem érzem már szükségét, hogy egy ilyet birtokoljak.

Egy másolat Rolexről van szó, nem szeretném hogy bajom származzon belőle, hogy egy "replikát" árulok a facebook marketplace-en.

Szeretem az órákat és régen sok ilyesmit összegyűjtöttem össze.

Lehet bajom ilyesmi miatt?

Olyanra gondolok, hogy mit tudom én valaki feljelent, hogy egy "hamisított" órát árulok.



febr. 6. 23:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Semmi kedvem jogi procedúrákba belebonyolódni, akkor inkább megtartom :)
febr. 6. 23:20
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Nem hiszem, hogy jogi gondjaid lennének belőle, ha egyértelműen feltünteted a hirdetésben, hogy egy reprikáról van szó, amely kifejezést olyan másolatokra (is) használják, amelyek nagyon hasonlítanak az eredetire, de mégsem azok.


Ha ezt nyilvánvalóvá teszed, akkor nem hiszem, hogy gondod lehet belőle. Nem hamis árut kínálsz, hanem egy reprikát.

febr. 7. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én nem is hirdetem sehol, valamint az enyém közel sem ér 200.000 forintot.

De még a tizedét sem...

febr. 7. 07:53
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

kettes, "reprika" nem létezik


amiről te írsz, az replika = hamisítvány


A facebook és sok más platform is tiltja a hamisítványok hirdetését.

febr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%
Bocs, elgépeltem benne egy betűt. Ennyi.
febr. 8. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
29%
Nem lehet gond, bármilyen csoportban eladhatod. Ha nem tudod milyen csoportban hirdesd írj rám, küldöm h hol kell, ott jobb mint a marketplacen
febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!