Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tartozom valakinek ,x összegge...

Tartozom valakinek ,x összeggel holnap fogok neki vinni egy egy nagyobb részletet. Viszont legutóbb nem azzal találkoztam akinek tartozom hanem a meghatalmazotjával ,(aki elvileg valami jogi területen dolgozik ) és holnap ő is venne át így a pénzt ?

Figyelt kérdés

Pluszban a kérdésem ha valakinek tartozók 7 millióval és eddig fenyegetett hogy feljelent csalással ,bíróság és most fizetek neki egy nagyobb összeget ,és ha meg is feljelent akkor ? Mi várhat rám!?

Nyilván irok neki hozzon egy tartozás elismeri nyilatkozatot . Így oda adhatom igaz ? Valakinek hasonló tapasztalata ?



#tartozás #hitel #Magán személy kölcsön #Másnak adni át pénzt #Tartozás elismerő nyílatkozatt
febr. 8. 20:49
A kérdező szavazást indított:
Magán személy
Tartozás
Feljelentés
Részletfizetés
Bíróság
Csalás
Másnak adni pénzt
9 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Egy kolcsont nem visszaadni nem csalas. Ez nem rendorsegi ugy. Fel se tud jelenteni, mert ez semmi.

Ez polgarjogi vita.

febr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor ez nem csalás ? Pluszban ha én törlesztek neki egy millió forintot ebből akkor papír ide vagy oda ,akkor már nem jelenthet fel hiszen ha torkesztek ennyit akkor a csalás kizárható ?

Köszönöm a válaszod .

febr. 8. 21:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a neten mi a csalas..

Tartozast nem visszaadni kocsogseg, de nem buncselekmeny

febr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy a kölcsönbe kapott összeg törlesztését is írásban intézitek. Magyarul: Ugye tudod majd később is bizonyítani, hogy mennyit fizettél vissza neki a kölcsönből?


Ha nem a kölcsönbe adónak fizetsz bizonyítható módon, hanem a meghatalmazottjának, akkor annak rendelkeznie kell két tanús meghatalmazással. Anélkül nem fizetnék neki egy fillért sem. A meghatalmazás nálad marad, hogy tudd bizonyítani, a kölcsönbe adó hatalmazta meg az illetőt, hogy átvehesse helyette a pénzt tőled, azért neki adtad oda.


Ha egy kölcsönt nem fizetsz vissza, az nem bűncselekmény, nem is család kategória. Az egy polgárjogi vita, semmi más, nem tartozik a rendőrségre. Vita esetén jön képbe a bíróság, aki dönt. Az nem vita, hogy nem fizetsz. Vita az lenne, ha Te X összegről tudnál, a kölcsönbeadó pedig Y összegről. Na az vita, hogy melyik összeg a valós.


Tartozást (ami bizonyítható) behajtani végrehajtó útján lehet. Ennek megvan a maga hivatalos folyamata, amin végig kell menni, hogy valakitől a kölcsönadott összeget be lehessen hajtani teljesen törvényesen. Ehhez sincs köze a rendőrségnek.

febr. 9. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

... a szavazást pedig nem értem...


Biztosan azért nem, mert érthetetlen.

febr. 9. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Eddig nem törlesztettem ma fogom átadni a pénzt ! Rendben ezt meg is írom neki hozzon egy átvételi elismervényt ,ami kettő tanúval alá van írva!!!!

Igen nem értem azért írtam ide kinek mi a véleménye és stb !

febr. 9. 09:10
 7/10 A kérdező kommentje:

Hogy csalás meg ilyenek meg nyomozást indít a meghatalmazott aki elvileg hivatalos ember ..

Miről beszel??

Inkább csak ijesztgetni vagy nyomást akar gyakorolni ?

febr. 9. 09:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Én arra szavaztam, hogy "Magán személy".
febr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Harmadszor irom le. Jol fogyelj.Semmilyen nyomozast nem inditanak. Ha klasszikus kolcson utjan szerezted, tehat megbeszéltétek es o atatadt atkuldte a penzt onszanatabol, akkor semmilyen buncselekmenyt!!! nem kovet el az aki a kolcsont nem adja vissza. Tehat nem nyomoz senki. Sem rendor, sem ugyesz, semmilyen hivatalos szemely.
febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" Rendben ezt meg is írom neki hozzon egy átvételi elismervényt ,ami kettő tanúval alá van írva!!!!"


Látom, semmivel nem vagy tisztában. A két tanúnak a meghatalmazáson kell szerepelnie, nem az átvételi elismervényen.

A meghatalmazáson szereplő két tanú azt igazolja, hogy X meghatalmazó, valamint Y meghatalmazott írta alá valóban a meghatalmazási iratot önként, szabad akaratukból.


Az átvételi elismervény létrejötte pedig kizárólag annak az érdeke, aki a pénzt átadja a másiknak, tehát a tied. Mivel a Te érdeked ez, ezért nyilván neked kell vinnek egy erre vonatkozó iratot. De megegyezés szerint hozhatja a másik fél is, a lényeg, hogy valakinél legyen papír és toll, amivel akár a helyszínen is megírhatjátok.

febr. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!