Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi számít egy vásárlásnál...

Mi számít egy vásárlásnál rejtett hibának? Tegnap vettem egy motort a többi lent.

Figyelt kérdés
Annyi a lényeg hogy vettem egy 50ccm motort,ugye mikor hazahoztam nemvolt tele a tank, itthon teletankoltam és elkezdett belőle folyni a benzin. Ez ilyenkor minek számít jogilag? Tudok én ezzel valamit kezdeni vagy nyeljem be? Se szóba se írásba nemkaptam róla tájékoztatást hogy csavarral kivan lyukasztva a tank...
febr. 12. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Használtan vetted?

Átvertek. Azért nem volt tele.

febr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen használtan.
febr. 12. 20:42
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat, ha meg felveszi a telefont az elado illetve egyaltalan elerheto meg (erre eleg kicsi az esely), akkor holnap visszaviszed es visszakered a penzedet. A lyukas tank, foleg ha nem lathato helyen van rajta az a lyuk, az biztosan ismert hiba volt, csak eltitkolta.
febr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Elérhető az eladó, házhoz mentünk érte így a címük is megvan. Már beszéltem is vele , állítása szerint volt ezzel a hibával szerelonel de erről ordít hogy full kamu. Amivel az ülés van lefogatva csavar az van kétoldalt belecsavarozva a tankba, így kilyukasztva azt.

De holnap telefonon még felfogom hívni hogy akkor mi legyen

febr. 12. 20:56
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne a 'mi legyen', vidd vissza es kerd vissza a penzed. Aki ekkora allat hogy beletekert ket csavart a tankba, az a tobbi 'szervizt' es szerelest is igy csinalta.
febr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ami egy sima szemrevételezéssel nem megállapítható arra már rá lehet fogni, hogy rejtett hiba.
febr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És ha ilyenkor nem megy bele az eladó a visszavetelbe, mit tudok vele kezdeni? Nemvagyok gazdag és azért 400 volt az a motor amire hónapokig spóroltam.
febr. 12. 21:37
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Feljelented csalasert. A penzedet majd par ev mulva viszontlatod.
febr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
400-ért vettél egy használt 50 köbcentis motort?
febr. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez egyértelműen rejtett hiba illetve átverés.


A gond, hogy kb fenyegetőzni tudsz, érdemben semmi mást. Ez nem bűncselekmény hanem egy polgári követelés, amit perben tudnál érvényesíteni, ami többe kerülne mint a motor.


Elsőnek én azzal probalkoznek, hogy vagy vegye vissza vagy egy új tank árát fizesse vissza.

febr. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!