Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 4 fős családoknak hogy alakul...

4 fős családoknak hogy alakul a költségvetese?

Figyelt kérdés
Mennyit költőtől lakhatasra, rezsire, elelmiszerre, ruhára, utazásra, benzinre, gyerekek külön óráira? Én úgy érzem teljesen kiesett a kezemből az irányítás az elmúlt évben, tudom, hogy infláció van, de nem látom már mik lennenek a realis összegek.

febr. 15. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne
febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel 2 fős családé este leírom
febr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze. Bárki, aki szívesen megosztja. A két fő egy felnőtt egy gyerek?
febr. 15. 15:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kb. 1,2 millió a bevételünk a férjemmel, van 2 kamasz gyerekünk. Friss házasként még írtam, hogy mire mennyit költünk, mert akkor rosszabbul álltunk anyagilag, de most már nem fárasztom magam ilyenekkel.

Az biztos, hogy kajára nagyon sok elmegy, egy heti bevásárlás 50-60 ezer. Igaz, hogy nem filléreskedem, ha megkívánunk valamit, általában meg is veszem, észszerű keretek közt. A gyerekek nagyon el vannak kényeztetve kaja szempontjából, minden nap kell a hús meg a zöldség-gyümölcs. Szóval a kaja nagyon drága. Rezsi 2 szintes családi házra kb. havi 100 ezer.

Lakáshitelünk szerencsére nincs.

Ruházkodás nagyon drága, a gyerekek kb. 3 havonta szétrúgnak egy cipőt, és mindkettőnek jó nagy lába van, szóval örülök, ha kapok bármilyen cipőt. Most vettem a fiamnak 46,5-es tavaszi cipőt 35.000-ért, sajnos ilyesmivel nem tudok spórolni.

Home office-ban dolgozunk, viszonylag ritkán járunk el itthonról, havi 1 tank benzin elég.

febr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
#4: és amikor én mondom, hogy a nettó 1 milliós bevételünk mellett nem felelősségteljes gyereket vállalni (150 ezres lakáshitel) mellett, megkapom, hogy milyen hülyék vagyunk és hogy ennyi pénz mindenre is elég. Itt a bizonyíték, hogy még 1,2 millióból sem lehet feltétlenül dőzsölni.
febr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is épp ezt érzem igen, én egyébként írom a kiadásokat de valóban én sem figyeltem kulonosebben. És én is azt látom, hogy 50 000 körül hagyunk ott a boltban és ebben meg nem feltétlenül van benne a pelenka, vitaminok esetleg gyogyszerek...
febr. 15. 19:55
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

1 millából azért ki lehet jönni, 5-ös, nem állítottam az ellenkezőjét.

De nem veszik minden második évben új kocsit és nem nyaralunk külföldön. De ha pl. tönkre megy egy háztartási gép, nem vág a földhöz, hogy ki kelljen cserélni. Valószínűleg nem fogok a gyerek segge alá tolni 18 éves korában egy lakást. Attól függetlenül azért nem panaszkodunk.

febr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ketten vagyunk, egy kereső felnőtt, egy kiskamasz gyerek.

Bevétel kb 700 eFt, hitel nincs.

Kiadások: kaja, háztartás: 200 eFt

Rezsi, autó, biztosítás: 120 eFt

Egészség, sport: 100 eFt (sportoló gyerek…)

Megtakarítás: 100 eFt

Egyebek ruha, szórakozás, nyaralás: 100 eFt

Kaján tudok talán a legtöbbet spórolni főzéssel, befőzéssel, kenyér sütéssel, de melós. Valamit valamiért.

febr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as, hát ha még a kaját 200-ból ki tudod hozni, ügyes vagy.

Én főzök minden nap de szerintem mi többet költünk rá.

Igaz, hogy néha-néha rendelünk, de azért nem minden napos.

febr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Huu ez... kezdek aggódni.

Tervben a pici...

Egyelőre ketten vagyunk összesen kicsivel több mint 5000000 ft -ot keresünk

Havi bevásárlás kaja, mosószer stb kb 120000 ft

Most vettünk lakást a törlesztés 150000

A rezsi kb 30000-50000 közótt lesz.

Biztositas egészségkártya stb kb 30000

Akkor még nem voltunk betegek, nem voltunk sehol nem tankoltunk, és még nincs baba és én is dolgozom te jó ég! Ez tök gáz

febr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!