Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi adhat okot azonnali hatályú...

Mi adhat okot azonnali hatályú felmondásra munkavállalói részről?

Figyelt kérdés

Konkrétan okot adhat-e, ha a munkáltató két nappal megkésve fizette meg a munkabért?


Elkezdtem dolgozni egy cégnél két hónapja határozatlan idejű munkaviszonnyal. Próbaidő nem lett külön kikötve a munkaszerződésben. (Így gondolom indokolnom kell a felmondásomat akkor is, ha csak két hónapja dolgozom itt.)


Azért szeretnék felmondani, mert elvárják a jelentős mennyiségű túlórát, de azokat egyáltalán nem fizetik, pedig ígérték (meg nyilván kellene), igaz csak szóban.

A munkát úgymond nem lehet csak úgy otthagyni, mert nincs más aki elvégezze a feladatokat másnapra. Cafeterian sem a megbeszélt összeget kaptam, de ez béren kívüli juttatás, nincs szerződésbe írva.


Egyszerűen megtagadjam a túlórát és húzzak haza, akkor majd kirúgnak vagy mondjak fel?



febr. 18. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Az azonnali hatályú egy nagy szívás a munkavállaló részéről jogi oldalról.


Egyrészt a munkavállaló általában nem jogász, hogy biztosra menjen hogy jogos az azonnali hatályú felmondása, másrészt ha a munkáltató perre viszi az ügyet, addig simán megsemmisíthet minden bizonyítékot amivel alátámasztható lenne az azonnali hatályú jogossága. A személyes átvételt simán el tudja szabotálni a munkáltató, megtagadja, kidobat a belsőrendészettel, aztán már úgy festi le az egész sztorit hogy te tagadtad meg önkényesen a munkát. Ha levélbe adnád fel ajánlottan, akkor is nehezen bizonyítható a levél tartalma egy peres eljárásban.



Az egésznek úgy lenne értelme vagy valami nyomatékosító ereje ha az azonnali hatályút nem a munkáltatónak kéne adni, munkaügyi bíróságnak, vagy valami hivatalnak, akik küldenek egy végzést hogy erre és erre hivattkozva a dolgozó már nem dolgozik ott a cégnél ez és ez időpont óta, mert azonnali hatályút adott be. Eszik nem eszik ez van. Ha ellenvetésük van, akkor bíróságra vihetik az ügyet.


De ahogy jelen formában működik az egy vicc. A korrupt gengszter munkáltatónak minden csalásra korrupcióra hamisításra koholásra lehetősége van, míg a dolgozónak alig hogy megvédje az igazát, ha csak nincs profi ügyvédje. a kisember mindenképp szív.

febr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kerdezo: nem, ket napos keses semmikep nem elegendo jogalap.

(Probaidos nincs, ha nem lett kikotve.)


Tulora kifizetesenel mindegy, hogy csak szoban igertek, az ugyanis mindenkeppen jar!


Ez egy felszolitast kovetoen siman lehet alap a felmondasra, HA tudod bizonyitani. Tanukra ne szamits, legyen fenykepes domumentaciod arrol, hogy mikor erkeztel-mikor mesz haza, barmi, ami alatamaszthatja, hogy a hivatalos munkaido-szamitasuk valotlan. (Ez esetben felmodast kovetoen javaslom a bizonyitekokkal egy munkaugyi felulvizsgalatot kerni, az meg jol mukodo cegeket is meg tudja izzasztani a plusz munkaval, de a bizonyitekok alapjan ebben az esetben siman jonni fognak nekik a buntetesek.)


“A munkát úgymond nem lehet csak úgy otthagyni, mert nincs más aki elvégezze a feladatokat másnapra.”

Es ez hol a te problemad?


A tulora megtagadasa mukodhet, bar ez esetben a nem hivatalos cafeterianak is mondj bucsut, hisz hivatalosan az sem jar.


#1, te kisse el vagy tevedve. Email (kozvetlen felettesnek es/vagy a hivatalos cimre) vagy level sajatkezu atadasarol (vagy atvetelenek megtagadasarol) video, ezek mind-mind bizonyito erejuek birosag elott, igy az ajanlott levellel megtamogatva boven elegendoek.

febr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bferike ***** válasza:
14%
Ha még nem dolgozol három hónapja, akkor bármikor felmondhatsz INDOKLÁS NÉLKÜL, hiszen próbaidőn vagy.
febr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Felmondas rendesen. Aztan betegallomany. Tobbet nem mesz be.
febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ha még nem dolgozol három hónapja, akkor bármikor felmondhatsz INDOKLÁS NÉLKÜL, hiszen próbaidőn vagy."

Írta, hogy nem volt kikötve próbaidő a munkaszerződésben. Ha nincs kikötve, akkor az nincs is. Tehát egy felmondás esetén van felmondási idő.


"Próbaidő nem lett külön kikötve a munkaszerződésben. (Így gondolom indokolnom kell a felmondásomat akkor is, ha csak két hónapja dolgozom itt.)"

Dolgozónak nem kell megindokolnia a felmondását. Ez teljesen független attól, hogy van kikötve próbaidő vagy sincs.


"Konkrétan okot adhat-e, ha a munkáltató két nappal megkésve fizette meg a munkabért?"

Azonnali hatályú felmondáshoz? NEM!


Mikor léphető meg az azonnali hatályú felmondás?

Ha a másik fél a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


Az első három feltételnek (lényeges, szándékos/súlyos gondatlanság, jelentős mérték) egyszerre kell teljesülnie.

Bérfizetés lényegesnek számít, viszont nem volt jelentős a 2 nap késés, főleg nem, ha nem szándékos, vagy súlyos gondatlanság miatt maradt el a bérfizetés 2 napig. Tehát csak 1 feltétel teljesült a háromból.

Továbbá az azonnali hatályú felmondást az ok bekövetkeztétől számított 15 napon belül lépheted csak meg. A határidő jogvesztő! Ami annyit jelent, hogy a 16. napon átadott felmondás jogellenesnek minősül, mivel nem tartottad be az előírt határidőt. Arról nem is beszélve, hogy az indoklás kötelező, ami nem lehet általános indok, konkrétan le kell írni azt az eseményt/eseményeket, ami ehhez vezetett (dátumok, tanúk, összegek, ki mit mondott, volt-e előzetes egyeztetés, fizetett-e kamatot a munkáltató az elkésett bér után, vagy kompenzálta bármivel is azt stb.).


"Azért szeretnék felmondani, mert elvárják a jelentős mennyiségű túlórát, de azokat egyáltalán nem fizetik, pedig ígérték (meg nyilván kellene), igaz csak szóban."

Túlórát el kell rendelnie a munkáltatónak! Ha elrendelte, akkor köteles vagy eleget tenni neki és ő köteles arra fizetés adni. De dönthet úgy is, hogy fizetés helyett szabadidőt biztosít rá (lecsúsztathatod). Nem szabadnapot, hanem szabadidőt! Nem ugyanaz! Olyan nincs, hogy valamivel ne kompenzálja azt! Olyan sincs, hogy műszak vége előtt szól, maradnod kell! Maximum megkérhet rá és vagy teljesíted vagy sem.

Jogod van felkészíteni a családodat, a magánéletedet arra, hogy valamikorra elrendelte a túlórát a munkáltató részedre. Ez nem mehet "random".

febr. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!