Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Be lehet jelenteni a fogyasztó...

Be lehet jelenteni a fogyasztó védelemnél??

Figyelt kérdés
Ma jártam Kaposváron a plázában és egy bódé mellett volt 2 fiú, 1 lány és leszólítottak embereket. Köztük engem is, hogy Wow Fix It folyékony kijelzővédő 3db 45.000 Ft-ba kerül, de most 3 db csak 15 ezer. Azaz 2 ajándékba kap az ember. Kérte a telefonom mutassam meg, és mire nemet mondtam volna a kijelzővédőre addigra sunyiba rá tette, közben el terelte a figyelmem sok egyszerű kérdéssel pl iskolából jövök e mit csinálok ha haza érek stb.. és mire észbe kaptam ki kellett fizetnem 15 ezret, csak nyugtát adtak róla, se garancia, se számla. Be tudom őket panaszolni a fogyasztó védelemnél? Vagy mit tehetek ez ellen? Vissza kapom még a pénzem? Kihez forduljak segítségért?

febr. 19. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Wowfixit kijelzővédő (1db) Ft9,990.0

[link]


Akkor itt valami sunnyogás van.

febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2%
Ma jártam Kaposváron a plázában és egy bódé mellett volt 2 fiú, 1 lány és leszólítottak embereket. Köztük engem is, hogy Wow Fix It folyékony kijelzővédő 3db 45.000 Ft-ba kerül, de most 3 db csak 15 ezer. Azaz 2-t ajándékba kap az ember. Kérte a telefonom mutassam meg, és mire nemet mondtam volna a kijelzővédőre addigra sunyiba rátette, közben elterelte a figyelmem sok egyszerű kérdéssel, pl. iskolából jövök-e, mit csinálok ha hazaérek stb.. és mire észbekaptam, ki kellett fizetnem 15 ezret, csak nyugtát adtak róla. Se garancia, se számla. Be tudom őket panaszolni a fogyasztóvédelemnél? Vagy mit tehetek ez ellen? Vissza kapom még a pénzem? Kihez forduljak segítségért?
febr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2%

Szilágyi Brigitta Zs: "Miért írtad le válaszként a kérdésemet?"


Hogy okulj. Kijavítottam, ezek szerint nem tűnt fel.

febr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted aki idegen gyerekeknek bemondásra előveszi a telefonját, észreveszi, hogy javítottál bármit is? :D
febr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Tudod, ki vette volna elő a telefont? Kaptak volna egy erélyes "hagyjálbékénhülyegyerek" felszólítást és mentem volna tovább.


Eleve majd a 300 ezres telefonomat odaadjam, hogy valami trutyival összekenje, persze...

febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
67%

Legközelebb legyél figyelmesebb.

Bejelenteni be lehet, de nem fogják őket megkeresni!

febr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BeefEater ***** válasza:
100%

Ha kártyával fizettél akkor a bankoddal vedd fel a kapcsolatot. Ha KP-vel, akkor már mindegy.

Egyébként ha kérdés nélkül felteszi a telefonodra ezt a valamit azért még nem kell kifizetned: ő úgy tette fel a telefonodra, hogy te nem kérted, tehát nem jött létre köztetek szerződés ami alapján fizetned kellene. Ha ehhez még a meglévő kijelzővédőt is leszedte engedély nélkül, akkor még fel lehet vetni, hogy szándékosan megrongálta a telefonodat. Onnantól kezdve, hogy kifizetted már az egész nem számít, mert a pénz átadása eléggé ráutaló magatartás.

Ha viszont valaki azt mondja, hogy mutasd meg a telefonodat és te erre elő is veszed, akkor a fenti érvelés sem fog működni. Ilyet ismeretlen csak akkor kér, ha valahogy le szeretne húzni.


Ezt egyébként már régóta csinálják. Egyszer engem is megállítottak (persze nem adtam oda a telefonomat) és azzal próbáltak meggyőzni, hogy ehhez jár egy biztosítás is ha mégsem védené meg a kijelzőmet. Én kértem a biztosítás teljes ÁSZF-jét, mire felvetették, hogy szerintük édesanyám prostituáltként dolgozott.

febr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!