Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkaügyi segélyemet megszünte...

Munkaügyi segélyemet megszüntettem, mert lett munkaviszonyom. A fennmaradó összeget igényeltem. Szerződésem nem volt, ezért azt később kell beküldeni a szerződéssel együtt. De ha közbe felmondok?!

Figyelt kérdés
Szóval még se jött be az a hely, mert úgy beszélnek velem mint a kutyával, ezért legszívesebben felmondanék már most. Csak nem merek, mert a munkaügybe ígyis megcsinálták szerződés nélkül a megszüntetést. Gondolom a f.szuk kivan velem. Ilyenkor mi van? 😄

febr. 20. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Bármikor kérheted, hogy szüntessék meg az álláskeresési folyósítását, ehhez nem kell szerződés, de még új munkahely se.
febr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De kellett, mert ugye kértem a fennmaradó összeget, és ahhoz kell egy határozatlan 4 órát meghaladó munkaviszony. Ezért kell a szerződés is. 😭
febr. 20. 17:43
 3/3 anonim ***** válasza:

A járadék megszüntetésétől az egyösszegű kifizetési kérelem benyújtásának napjáig folyamatosan munkaviszonyban kell állni, valamint a kérelemhez csatolni kell a munkáltatói igazolást, amelyben a munkaadó a munkaviszony folyamatos fennállását igazolja, továbbá a munkaszerződés másolatát is.


Ha ezt így tudod teljesíteni, akkor lényegtelen, hogy utána mi van veled.


"szerződés nélkül a megszüntetést."

Azt bármikor megszüntetik (az ellátás folyósítását), ha kéred. Semmi más nem kell hozzá.


A fennmaradó ellátás egyösszegű igényléséhez kell biztosítani a fent vázolt feltételeket.


Ha a kérelmet benyújtottad mondjuk 2024. február 15-én, akkor bőven jó, ha február 15-ig fennállt a munkaviszonyod. Ezt tudd igazolni. Minél előbb pótold a kért igazolásokat a munkaügyi központ elé, utána add be a felmondásod, ha még mindig úgy gondolod, hogy lépnél tovább.

febr. 21. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!