Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi 105000forintba vagyunk...

Havi 105000forintba vagyunk bejelntve ebbol ha lejonnel az adok 85ezret kapunk 8napra ha elmennek tappenzre mennyi penzt kapnek?

Figyelt kérdés

febr. 26. 17:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Lejonnek az adók* sorry az irasert csak faj a fejem meg minden 🤣
febr. 26. 17:32
 2/5 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt 4napra mennék csak ezelőtt nem voltam soha
febr. 26. 17:32
 3/5 anonim ***** válasza:

105e-nek kb 70e a nettója, szóval nem ertem hogy jön ki a 85... Normál munkaviszony esetén ennek kapnád a 70%-át betegszabadság alatt. 49e Ft.

De betegszabadság csak évi 15 napra jár teljes munkaidő esetén, afelett táppénz, ami csak 60%. Gondolom te részmunkaidőben vagy, ott nem tudom pontosan hogy működik.

febr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez gyakorlati munka a szakma miatt 25ev alatti vagyok.
febr. 26. 20:16
 5/5 anonim ***** válasza:

A táppénz számításának szabályai vannak.


A táppénz összegét az ellátásra jogosultságot megelőző 2. hónaptól visszafele számított legalább 180 napnyi járulékalapot képező jövedelemből számítják ki. Mivel nem tudjuk, hogy ez alatt az idő alatt mennyi volt a járulékalapot képező jövedelmed, ezért összeget sem tudunk mondani.

A táppénzt nem lehet csak havi bruttó bér alapján meghatározni.

Más szabály vonatkozik arra az esetre, ha nincs legalább 180 bérezett napod a meghatározott időintervallumon belül.


Egyébként a keresőképtelenség első 15 munkanapjára betegszabadság jár általában. Vannak kivételek, például baleseti táppénz esetén az első naptól táppénz jár.

A betegszabadságra a távolléti díjadnak megfelelő összeg 70 %-a jár. A távolléti díj számítását az MT határozza meg.

febr. 27. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!