Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vámkezelésnek mi a menete?

Vámkezelésnek mi a menete?

Figyelt kérdés

Csomagot várok kínából. 150 EUR feletti összegű, ezért vámköltséget és ÁFA-t is fizetnem kell.


Ami nem tiszta, hogy mi ennek a menete?


Beérkezik a csomag az országba, eddig tiszta. És aztán mi fog történni? A NAV értesítőt fog küldeni a fizetendő összegről, amit online be kell fizetnem? Vagy átvételkor tudom kifizetni a költségeket, mint egy utánvétes csomag esetén?


Honnan tudják, hogy mennyit fizettem a termékért? Ezt azért kérdezem, mert felajánlotta az üzlet, hogy a csomagra kevesebb értéket ír, mint amennyibe valójában került a termék, így be tudnák szorítani 150 EUR alatti kategóriába (akkor csak ÁFA-t kéne fizetnem). Ez járható út lehet vagy adódhat belőle gond?



febr. 29. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt látják, hogy nincs benne az OSS rendszerbe, mert oda csak a 150 EUR alattiak kerülnek. Miután megérkezik a kicserélőbe elküldik vámkezelésre. Ha tudod pontosan a szükséges adatokat már azelőtt kitöltheted a vámnyilatkozatot, hogy beéekezne, ezzel felgyorsítod a folyamatot. A feladó és a címzett adatai kellenek, a csomagszám és a tartalom tételes felsorolása, értékkel együtt. Ezt igazolni is kell számlával, vagy banki igazolással. Ezeket e-mailben kell elküldeni a Postának. Ha nem töltöd ki mielőtt megérkezne, a beérkezést követően egy ajánlott levelet kapsz amiben már benne van a félig kitöltött vámnyilatkozat, csak a tételeket kell felsorolni és az igazolással együtt visszaküldeni e-mailben vagy postán. Miután visszaérkezett a vámnyilatkozat átvilágítják a csomagot, hogy nem hazudsz-e (ha iPhone van benne ne írd rá, hogy 4 EUR értékű játéktelefon, úgyis lebuksz - megtörtént eset). Ha minden rendben megállapítják a fizetendő vám, áfa és vámkezelési díj mértékét, amit a kézbesítéskor kell kifizetni.


Kérheted azt, hogy a Magyar Posta helyett egy külsős vámügynökségnél szeretnéd a vámkezelést elvégezni. Erről a vámnyilatkozaton kell nyilatkozni. Ennek a menetét az ügynök ismerteti. Ezzel akkor érdemes élni, ha rendszeresen (havi többször) van vámkezelni való (150 EUR feletti) csomagod, mert a vámkezelési díjon tudsz így spórolni. De ha csak most ez az egy volt, azt érdemes a Postára bízni.

febr. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az érdekes lesz, mert fogalmam sincs hogyan kell ezt kitölteni.


Erről a nyilatkozatról van szó, igaz?

[link]


Nem tudom a csomag tömegét és a vámtarifaszámot sem... Az értékhez a termék összegét kell beírni vagy a postaköltséggel növelt összeget vagy ehhez a kettőhöz még számoljam hozzá az ÁFA-t is?


A kitöltési segédlet egy vicc, már bocsánat.

febr. 29. 18:13
 3/7 A kérdező kommentje:
Én azt hittem, hogy a NAV küldeni fog egy díjbekérőt vagy hogy majd átvételkor tudom kifizetni.
febr. 29. 18:14
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként azt sem tudom, hogy a posta fogja-e hozni. Annyit tudok, hogy megrendeltem a terméket, de korábban leveleztem a céggel és írták, hogy ha kérem, akkor kisebb értéket írnak a csomagra, mint valójában, de akkor azt holnapig jeleznem kell. Ha én nyilatkozok az értékről és azt számlával bizonyítanom is kell, akkor mi értelme van a csomagot kisebb értékűnek hazudni? Ha jól értem, akkor ezzel nem fogom tudni megkerülni a vámkezelési költséget. Elektronikai komponensről van szó egyébként.
febr. 29. 18:16
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy számlám egyelőre nincs is, amivel bizonyítani tudnám az érték valódiságát, csak egy emailem a megrendelésről. Lehet, hogy a csomaghoz fogják mellékelni. Kérjek az üzlettől egy elektronikus számlát a vámkezeléshez?
febr. 29. 18:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Rendelted volna inkább EU-s raktárból, nem lenne ilyen gondod...
márc. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nincs EU-s raktáron, de köszi. Majd kiderül hogyan lesz.
márc. 3. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!