Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van az arannyal, egész nap...

Mi van az arannyal, egész nap húzzák?...

Figyelt kérdés

Már óránként + 4-6000 Ft egész este...

Tegnap még az volt a prognózisa: Továbbra is patthelyzet az aranynál.



márc. 1. 18:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
70%

Sosem a prognózist kell nézni, hanem a chartot. A charton minden rajta van.


Ha tudod, mit kell nézni rajta, akkor felismered a vételi jelet.


Ám, ha te forintban követed, az már régen rossz. Az arany mértékegysége ugyanis uncia/USD.

márc. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
Mi az a vételi jel?
márc. 2. 00:13
 3/64 A kérdező kommentje:

"Sosem a prognózist kell nézni, hanem a chartot. A charton minden rajta van."

Akkor az elemző nem nézte a chartot?

Mi alapján végezte akkor az elemzést?

Ezek szerint te nézted a chartot 29-én és tudod belőle, mi fog történni 1-jén, ami miatt megugrott az ár?

Az tök jó, akkor mondd el, ez a kérdés!

márc. 2. 02:00
 4/64 anonim ***** válasza:

Az általad kialakított stratégiától és kereskedési szabályrendszertől függ az, hogy nálad mi számít vételi jelnek.


Ilyenek lehetnek például a trendvonal törése, a támaszok ellenállások törlése, kitörések, letörések, kalapács gyertya, hullócsillag gyertya, stb.


Nem tudom, hogy te milyen szabályrendszer szerint, milyen idősíkon kereskedsz, hisz minden ezektől függ.


Az én szabályrendszerem szerint tegnap délelőtt 11.00 körül jött a jel M15-ön, ami alapján vásárolni kellett.


Sosem a jövőt kereskedjük, hisz azt senki nem látja előre, hanem mindig a jelent. Mindig azt kereskedjük amit az adott pillanatban látunk a charton. Így tehát értelmetlen az a kérdésed, hogy mit láttam én tegnapelőtt, ami tegnapra emelkedést prognosztizált.

márc. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:

"Ilyenek lehetnek például a trendvonal törése, a támaszok ellenállások törlése, kitörések, letörések, kalapács gyertya, hullócsillag gyertya, stb."

Köszönöm.

Én arra gondoltam a kérdéssel, milyen geopolitikai történés lehetett pénteken hirtelen, amit nem lehetett csütörtökön még előre látni.

márc. 2. 17:27
 6/64 anonim ***** válasza:

Semmilyen. Ez az aranynál természetes mozgás, a kereslet-kínálat függvénye. A vevők voltak túlsúlyban a nap folyamán, ez húzta fel az árfolyamot.


Vasárnap este az ázsiai piacon kereskedők könnyen lehet, hogy még feljebb rántják, aztán esetleg jöhet egy méretes korrekció (ahogyan ez történt december 4-én is, a pénteki nagy emelkedést követően, a vasárnap éjféli nyitáskor félóra alatt húztak rajta 3,5%-ot 2145 dollárig, majd pár nap alatt visszaesett 1972-ig).

márc. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:

"Vasárnap este az ázsiai piacon kereskedők könnyen lehet, hogy még feljebb rántják"

Lejjebb ment picit.


"Ez az aranynál természetes mozgás, a kereslet-kínálat függvénye."

Mindenesetre az elmúlt évek alatt nem volt ilyen.


"Ám, ha te forintban követed, az már régen rossz. Az arany mértékegysége ugyanis uncia/USD."


Teszemazt vettem 1 unciás aranylapkákat 650 000 Ft-ért.

Akkor ami engem érint, hogy azokat mennyiért veszi most meg tőlem a magyar kereskedő forintban. Ez pénteken este 750 000 Ft volt, tehát a nominális haszon 100 000 Ft. Ez a lényeg mondjuk.

márc. 4. 05:31
 8/64 anonim ***** válasza:
33%
Ja, hogy te fizikai aranyvásárlásról beszélsz...
márc. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenesetre az elmúlt évek alatt nem volt ilyen."


Dehogynem. A pénteken csak egy 50 dolláros gyertya volt, ráadásul alul-felül kanóccal, szóval a valódi emelkedés (nyitóár és záróár különbsége) csak 39 dollár volt.


Legutóbb december 13-án 55 dolláros gyertya volt, előtte 4-én 125 dolláros gyertya született. Előtte október 13-án 65 dollárt emelkedett. Tavaly március 70-i gyertya 70 dolláros.


Csak néhány nagyobb mozgás az elmúlt egy évből.


Majd figyeld a mozgását ezen a héten pénteken fél 3-kor, NFP-adat. Negyedmásodperc alatt lehet akár 20-50 dollárnyi elmozdulás.

márc. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
33%

"Akkor ami engem érint, hogy azokat mennyiért veszi most meg tőlem a magyar kereskedő forintban."

Amíg a dollár így gyengülget, nem fog esni az arany ára, én nem adnám el a helyedben.

Milyen cégnél vetted? Haza is vitted fizikailag, vagy a cégnél őrizteted?

márc. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!