Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elfogok adósodni, vagy ezt...

Elfogok adósodni, vagy ezt még helyre tudom hozni?

Figyelt kérdés
Jelenleg mínuszba vagyok 55 ezerrel, és csak pénteken kapom meg a fizetésemet. 300 ezer Ft fixen a bérem, ebből elmegy lakhatásra összesen 160 ezer Ft, mobil előfizetésem 16 ezer Ft, illetve buszbérlet 7.000 Ft. A

márc. 5. 19:17
1 2
 1/19 anonim válasza:
80%
Ez így nagyon kemény, alig marad kajára is... Nagyon meg kell húznod a nadrágszíjjad hogy nullán maradj fizetésig... Vagy munkahelyet nézz másikat, vagy albérletet.
márc. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Ha hónapról hónapra ezt gorgeted el fogsz igen.
márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
28%
Még marad is
márc. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
82%
238 ezer a kiadás 300at keresel. 62 ezred marad. Ha nem veszel felesleges dolgokat szerintem megtudod oldalni. Egyszerű ételeket főzz semmi üditő semmi csoki felesleges szar. Egy jó krumplis tészta is finom tud lenni. Leveseket is egyél azok se valami nagy kiadások. Zsíros kenyér hagynával is finom. Vajas fokhagymás is. Egy borsó fözelék virslivel se valami drága étel.
márc. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Milyen 238 ezer? Ez neked hogy jött ki?
márc. 5. 19:38
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos ez tipikus szituáció.

Alacsony kereset, magas költségek.


Hogy lehet a mobil számlád 16ezer forint, amikor bármelyik nagyobb flottába csatlakozva 3-4ezer forintból megvagy egy hónapban? Nyilván egy céges telefon itt segítene, de az allasodhoz nyilván nem jár...


Aztán a lakhatás. 160ezer, majd a fizetésed fele.


Nem jól csinálod, ha ilyen magasak a költségeid a béredhez képest.



Bérelj csak szobát, vagy költözz össze másokkal, úgy olcsóbb lesz a lakhatasod. Olcsóbb telefon csomag, felejtsd el a dohányzást, rendelt kaját, gyorséttermet, energiaitalokat, üdítőket, ásványvizet.


Ezek mind felesleges kiadások.

Meg fogod látni mennyi megy el ezekre...

márc. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
keress lakótársat, egyből maradna 80e-ed.
márc. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
90%

55+160+16+7 = 238 ezer ft.

Kettőnk közül nem én nem tudok számolni...

márc. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
17%
Segged meg szuz? Bevallalsz par mentet aztan kijossz duplan
márc. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Flottába is 10 ezer lenne
márc. 5. 20:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!