Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri egy éves MÁPot venni...

Megéri egy éves MÁPot venni PMÁP helyett?

Figyelt kérdés
Kicsit több mint egy éves befektetésre kellene infó. Most azt olvastam PMÁP 7.9% ot ad az egy éves MÁP viszont 6.5%-ot. Ha egy év után visszaváltom 1%-ot vonnak le vagyis a PMÁP ígyis 0.4% többet ad nem? Szörnyű vagyok matekból de 100ft-nál PMÁP egy év alatt 106.9-et ad, egyéves MÁP meg 106.6-ot nem? Vagy azért nem PMÁP-ot vesznek mert az egyévest te döntöd el mikor kezded és a PMÁPnál viszont ki kell fizetni a korábbi létrehozás után de vásárlás előtt keletkezett kamatokat? Nagyon nem vagyok képbe 😅.

márc. 10. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
Mar nagyon nem eri meg allampapirt venni... Alapkezelok csinalnak eves 25-30 szazalekot neked...
márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1: ja, vagy pluszban, vagy minuszban ;)
márc. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
#1: ez engem erdekelne. Melyik alapkezelo melyik alapjara gondolsz?
márc. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Nagyjából jól leírtad. PMÁP egy évre egy kicsit többet hoz.

Igaz hogy a màr felhalmozott kamatot is meg kell venni a pmàp nàl,és ez tovàbb csökkenti a kettö közötti különbséget ,de még ezzel eggyütt is egy lehelettel jobb a pmáp.

Az 1% "jutalék" viszont változhat ,ez nincs a MÁP nál,ezért lehet vonzó

márc. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En a fix allampapirt nézegetem egy ideje. Aztán meg nem döntöttem. Ha jól emlékszem az évi 7 %ot ad, 3 évre fixen. Par evvel ezelőtt ennyit sem adtak.
márc. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hold alapblog, balazs es zsolt alapja is igy teljesitett
márc. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!