Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az öcsém pénzt keres az én...

Ha az öcsém pénzt keres az én autómmal, akkor abból nem kellene adnia?

Figyelt kérdés
3.5t ponyvás furgonom van, és az öcsém kölcsönkérte két napra. Ő épp építkezik és azt hittem, hogy személyes célra kéri, végül kiderült, hogy költöztetési melót vállalt vele, amiért pénzt kapott.

márc. 12. 11:59
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nem is kérdeztem, hogy mit akar vele csinálni, csak odaadtam, feltételeztem, hogy neki kell, ő sem mondta, hogy nem saját használatra kéri.
márc. 12. 12:02
 2/23 anonim ***** válasza:
15%
miért kéne adnia a munkabevételből? te is mentél segíteni költözködni? max fizesse ki az üzemanyagköltséget, meg valamit dobjon mellé, amiért odaadtad. de max ennyi.
márc. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Teletankkal adtam oda, és úgy is hozta vissza, azzal nincs gond. Viszont ha az én hozzájárulásommal jutott haszonhoz, abból szerintem nekem is járna.
márc. 12. 12:21
 4/23 anonim ***** válasza:
26%
Jogos, megyik is, adok a bevételemből a tulajnak, akitől az irodám bérlem.
márc. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
4, te bérled az irodát, fizetsz azért, cserébe pénzt keresel a vállalkozásoddal. Én viszont ingyen adtam.
márc. 12. 12:51
 6/23 anonim ***** válasza:
35%

"Viszont ha az én hozzájárulásommal jutott haszonhoz, abból szerintem nekem is járna."


Igy müködik a kapitalizmus. Neked max a szád járhat. Az autót önként adtad oda. Kértél bérleti díjat? Nem. Tele tankkal adta vissza? Igen. Segítettél dolgozni? Nem.

márc. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%

5, és?

Teljesen mindegy, hogy ingyen adod vagy pénzért, abból, amit keres vele, téged nem illet már semmi.

márc. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
56%
5: Legközelebb kérj bérleti díjat és csak attól függően add oda. Utólag kérni szerintem nem korrekt.
márc. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
19%

Előre kellett volna bérleti díjat kérned érte. Ingyen bérbe adtad neki, jogos, hogy nem fizet bérleti díjat.


A vállalkozása nyereségéből pedig akkor részesedhetsz, ha te is társtulajdonos vagy. A munkabevételből pedig akkor, ha munkát végzel.


Nem bonyi a kapitalizmus.

márc. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
63%
Ingyen adtad, mert az öcséd. Ha teli tankkal hozta vissza, ahogy írtad, akkor veregesd meg a vállát, hívd meg egy sörre és nézzetek meg közösen egy jó meccset, nevetgélve.
márc. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!