Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem valamit Ebay-en, de...

Rendeltem valamit Ebay-en, de nem jött meg a csomag. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval az a lényeg, hogy elvileg (az online nyomon követés alapján) 8 munkanapja már megpróbálták kézbesíteni a csomagom, és volt itthon valaki, aki hallhatta volna, hogy megjött a futár, de nem hallott semmi arra utaló jelet. Még telefonhívás sem volt, bár érdekes, hogy 3 órával a feltételezett "szállítási próbálkozás" előtt kaptam egy ismeretlen külföldi telefonhívást (ami csak 2 másodpercig csengett, szóval valószínűleg csak véletlen egybeesés volt), Nem hagytak papírt sem, de ennek ellenére elmentem rákérdezni a helyi postán. Az eredmény: semmi.


Kérvényeztem a pénzem visszatérítését, amire pár óra alatt még nem kaptam választ, de ami még furcsább, hogy az elmúlt 1 hétben háromszor is írtam nekik, de semmi válasz. Nem vagyok bolond, mindig utánanézek ezeknek a távolkeleti és amerikai eladóknak. Jó értékelései voltak, még egy magyarországi tag is maximálisra értékelte, szóval nem hiszem, hogy átvertek volna.


Javaslatok, tapasztalatok? Rengeteget segítenétek.



márc. 14. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Az Ebaynél a szállítási határidő lejáratának utolsó napjaiban (nem később, mert akkor már nem tudsz kattintani reklamált rendelésre, mert nem lesz már ott) tudsz visszatérítést kérni.

1 héttel előbb sem, mert akkor azt kapod: nincs még itt az ideje.

Nekem eddig így mindig korrekt volt a dolog.

Meghosszabodik ugyan a lehetséges szállítás, de már él a reklamáció.

márc. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Ne izguld túl! Évek óta rendelek már Ebay-ről és Aliról is. Főleg utóbbiról, pláne mióta mindent vámolnak, de egyikkel sem volt még negatív tapasztalatom ilyen téren. Ha valami nem jött meg, volt, hogy megkért az eladó, hogy várjak még egy kicsit, aztán utána visszautalták a pénzemet. Külföldi számról sosem hívnak kézbesítés miatt, az valszeg valami más lehetett. Volt olyan is, hogy nem jött meg a csomag, visszaadták az árát, pár hónapra rá meg befutott hozzám. Felvettem a kapcsolatot az eladóval és mondta, hogy felejtsem el, és használjam. Olyan is volt, hogy nem azt küldték, amit kellett volna, az eladó nem fogadta el a rekit, de az Alin indított dispute során viszont nekem adtak igazat és visszaadták a pénzem. Indítsd el a rekit és a válasz függvényében cselekedj! Egyszer, mikor jeleztem, hogy hibásan jött a csomag, tök normális volt az eladó és újraküldte. Egy számítógépbe való elektronikai kártyát rendeltem. Végigjött Kínából Magyarországra, de itt a postásunk úgy döntött, hogy addig tuszkolja a postaládába, amíg bele nem megy. Befért neki végül.... :\
márc. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De nem, hogy nem jött meg, még a nyomkövetés is azt írja, hogy volt múlt hétfőn egy kiszállítási próbálkozásuk, illetve legkésőbb március 11-ig jöhet meg. Ma kérvényeztem egy pénzvisszaigénylési opciót (vagy mit), meglátom mire jutok vele.
márc. 14. 19:43
 4/10 anonim ***** válasza:
...meg az is fájdalmasan vicces, vagy inkább viccesen fájdalmas, hogy a csomagodat pontosan végig tudod követni a kínai eladótól a local delivery center-ig, de amint a Magya Posta átveszi, elvész az összes infó. A posta rányal egy azonosítót, aztán kiértesít, kb annyi infótartalommal, hogy "jött egy csomagod, majd kivisszük valamikor, talán a következő héten".
márc. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ki vitte volna? MPL vagy Express One?
márc. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
UPS, egyébként Szlovákián élek.
márc. 14. 19:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Ott sajnos nem tudom, hogy hogyan működik.
márc. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy kérvényezted a pénz visszatérítést.


Egy dologra figyelj, ilyenkor az eladó általában rád szokott írni, és a türelmed kéri, és hogy zárd le/vond vissza az igényed a visszatérésre.


Na ezt nehogy megtedd, mert ha lezárod, és mégsem érkezik meg a termék 1-2 hét múlva, nem fogod tudni újra igényelni a visszatérítést, azt csak egyszer lehet.

márc. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
A nyomkövetés nem mindig pontos. Nekem ellenkező irányban volt probléma. Ebayen adtam el egy cuccot, USA-ba, a nyonkövetés szerint kézbesítve lett, közben a vevő meg szólt, hogy nem kapta meg. Vakartam a fejem, hogy mit tudok tenni, azt 2 nap múlva jelezte a vevő, hogy megkapta.
márc. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 9-es, ez nagyon biztató.
márc. 18. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!