Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik bróker lenne a legkedve...

Melyik bróker lenne a legkedvezőbb nekem?

Figyelt kérdés
Novemberben töltöm be a 18at és kézhez kapom a szüleim által gyűjtött 2 millióforintot babakötvényből. Egyenlőre érettségi után dolgozom 1 évig, és még van 2 év a suliból, szóval szeretnék majd elkezdeni azzal a pénzzel hosszú távra befektetni, a szüleim mindenben támogatnak így tudom nélkülözni. Legalábbis másfél milliót tervezek befektetni belőle, 500at meghagyni ha valami közbejönne vagy valami. A pénz 1/3át állampapírba fogom rakni, ez a szüleim kérése volt mivel ők jobban kedvelik a kockázatmentes befektetéseket, én viszont hajlamos vagyok nagyobb kockázatot vállalni nagyobb hozamért, és a pénz második harmadát etfbe fektetném, a 3.at pedig részvényekbe. Azt szeretném tudni hogy ha ilyen kicsi összegért veszek részvényeket, akkor érdemes-e tbsz számlát nyitni, és ibkr-en kellene, ahol 2000ft/hó a költsége, vagy nem kell tbsz és magyar értékpapírszámlán is jól járok a kicsi összeg miatt? Ti melyik brókeren keresztül vennétek ilyen kicsi pénzért hosszú távra részvényeket? Még kezdő vagyok a témában, nem vágok bele úgy hogy nem tudok róla mindent, csak érdeklődök.

márc. 16. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ha ekkora tőkében gondolkodnék, s a tiedhez hasonló helyzetben lennék, akkor a tbsz-t nem erőltetném, s a trading212-t választanám.


A tranzakcióknak nincs költsége, a kereskedési felület egyszerű, tiszta és átlátható. Kis összegű kereskedéshez, befektetéshez, gyakorláshoz tökéletes választás.

márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen kis pénzzel, rendszeres jövedelem nélkül, hogy kipróbáld a tőzsdei befektetést, szerintem is valamilyen fintech céget érdemes választanod, alacsony díjakkal.


A Lightyear nagy előnye, hogy van TBSZ.

[link]

márc. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A lightyear a másik amit nagyon erősen nézegettem, de 18 leszek, ebben a korban hogy működik az adóbevallás? Trading212n is kell bejelentenem kamatadót? Erről bezzeg nem tanulok iskolában max úgy kopog majd a nav hogy nem tudok az egészről semmit. Valaki ha tudja megköszönnén a válaszát.
márc. 17. 06:25
 4/8 Bőrarc ***** válasza:
23%

Én a saját példámból indulok ki. Inkább preferálom az olyan brókereket, amelyek nagy múltúak, banki háttérrel rendelkeznek és van magyar ügyfélszolgálat. Ami még előny, hogy a BEVA hatálya alá tartozzon. Én a KBC Equitasnál nyitottam anno értékpapírszámlát, ami azóta K&H Értékpapír lett. Részemről egy hátránya van, nem tartozik a BEVA hatálya alá. Nem olcsó bróker, az tény. Kereskedésre nem alkalmas, mert a tranzakciós díjak magasak, de nálam ez nem opció, mivel negyedévente vásárolok, ami éves szinten 4-8 vásárlást jelent. Csak ETF-eket vásárolok, egyedi részvényt nem.


Úgy értelmezem a kérdésed, hogy te is hasonlóképpen járnál el, csak kisebb összeggel, mint én. A Lightyear nálam kilőve: nincs múltja, banki háttér sincs. Az IBKR a későbbiekben opció lesz nálam is, bár nem tudom, hogy érvényben van-e még az inaktivitási díj, ami pár éve még elég magas volt.


A lényeg az, hogy ha nem kereskednél, hanem csak éves szinten néhányszor vásárolnál, akkor a K&H Értékpapír és az Erste Bróker is jó választás. Banki háttér, magyar ügyfélszolgálat, nagy múltú cégek. Erste a BEVA hatálya alá tartozik, 100000 Euróig 1 millió forint felett 10% önrész mellett kártalanít, ha valami nagy gebasz lenne. A K&H 20000 Euróig. Természetesen TBSZ-számlát nyitnék, az adózás elkerülése/csökkentése végett

márc. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

Ennyi pénzzel fölösleges bíbelődnöd, aprókat fog hozni neked.


De ah állampapírt akarsz akkor az államkincstárnál csinálj számlát, ott minden ingyenes. H a tőzsdéznél akkor meg az interactive brokers.

márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14%
Olyan szempontból igaza van a 4.-nek, hogy talán most jobbnak tűnhet egy olcsó fintech cég, Lightyear a kis pénzednek, de hosszútávon, ha majd munkába állsz, elkezdesz megtakarítani, akkor jobb választás egy stabil banki háttérrel rendelkező magyarországi telephellyel rendelkező brókercég (KBC, Erste). Ha náluk kezdesz, akkor szerezhetsz egy kis tapasztalatot, megismerheted a felületüket, számlavezetést stb., ami jelenthet annyi előnyt, hogy kezdj inkább náluk. Lehet a díjak miatt évente 5-10 ezer forinttal többet fogsz fizetni, de ez kibírható, felülbírálva a 2. hozzászólásomat inkább ezt ajánlom. A KBC (most K&H Értékpapír) előnye, hogy több piacot tudsz elérni, nagyobb az értékpapír kínálat.
márc. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi számít ebben a kategóriában kis pénznek, amivel érdemesebb TBSZ nélkül szórakozni egy fintechnél?
ápr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Lightyear már szinte túlságosan is egyszerű felületet kínál, ingyens TBSZ számlavezetéssel. Hosszú távú befektetéshez, főleg kisebb összegekkel jó lehet. De azért a többiek által felvetett tényezőket érdemes megfontolni (banki háttér, ügyfélszolgálat, stb).


Interactive Brokers és több más bróker cég is kínál ingyenes demo számla regisztrálást, így tudsz a felületükkel kísérletezni és ki tudod próbálni, hogy mennyire működnének a befektetéseid, anélkül, hogy valódi pénzt kéne kockáztatnod.

Mindenképp érdemes a tőzsdézést ezzel kezdeni, illetve a különböző szolgáltatók felületeit is segít összehasonlítani.

ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!