Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tárolódnak valójában az...

Hol tárolódnak valójában az értékpapírok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy szélsőséges példával tudom leírni a kérdésem. Arra lennék kíváncsi, hogy valójában hogyan tudok hozzájutni az értékpapíromhoz, ha baj történik. Például veszek Apple részvényt az Interactive Brokers felületén. Aztán mondjuk egy idő után az IB csődbe megy, megszűnik a weboldal. Gondolom, ezzel még az Apple részvényeim nem tűnnének el.

Hogyan tudnám ezeket megtalálni, esetleg visszaváltani? Természetesen bármilyen értékpapírra értem. Köszönöm a válaszokat előre is.



márc. 21. 19:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Időnként nem árt ellenőrizni az MNB-nél az értékpapírjaidat.


A brokereknek el kell küldeniük az MNB felé az ügyfél értékpapírszámlák állományait. Ezt az MNB leegyezteti a KELER-nél ténylegesen a broker részére letétben tartott értékpapírok állományaival ISIN kódonként.


Ha a broker lenyúlja (eladja) az értékpapírjaidat, de közben az MNB-nek leadott listában a veled szemben nyilvántartott mennyiséget mutatja ki, akkor kevesebb lesz a KELER-nél ténylegesen meglévő értékpapírmennyiség, mint a broker listája szerinti meglévő mennyiség. Ebben az esetben megy is bezárni őket az MNB.

Kétféleképpen csalhatnak a brokerek hogy elkerüljék az MNB vizsgálatot.

1) a leadott listában a tényleges darabszámot adják meg, például egyenesen nullát a számládhoz kapcsolódóan, míg feléd a számlakivonatodon a hamis darabszámokat közlik. Meg tudod nézni az MNB honlapján, hogy mennyi értékpapírról számolt be a bróker a számládhoz kapcsolódóan így ezt a csalást csak te tudod ezzel az ellenőrzéssel kiszúrni.

2) a leadott listában vannak negatív darabszámmal ellátott fiktív számlák, tételek. Mivel negatív darabszámok a valóságban nem léteznek, ez szintén az MNB vizsgálatát fogja kiváltani.

márc. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A quaestor technikailag előbb lebukott mint hogy csodbe ment, de ez csak ido kerdese volt.

Abban bizni hogy az mnb majd felugyel, jo vicc. Tobb mint 10evig nem bukott meg a Q. Ahogy pl a BudaCash is jonsokaig hozzanyult az ertekpapirszamlakhoz.


Ertem en amit a 11es mond, egy normális vilagban lehet hogy mukodnenek ezek a vedelmi mechanizmusok, de akkor miert tartott 10+ evig lebuktatni a Qt.


Maradjunk annyiban, ha el akarjak adni az ertekpapirt akkor megteszik minden gatlas nelkul.

márc. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a Quaestor botrány miatt vezette be ezt az ellenőrzést a felügyelet. 2016-tól lehet lekérdezni tőlük, mit vall feléjük a Broker az értékpapírszámládról.
márc. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Hintalow ***** válasza:
100%

Illetve az is segìtett, hogy annó mèg sokkal kisebb volt a digitális penetráció, egy nagy adag (többnyire laikus) ügyelet lehet kábìtani egy adag sajtpapìrral fèlèvente, de ez már nem működhet napjainkban, amikor elvárás egy netes felület/mobilapp ahol nemcsak folyamatosan lát mindent az ügyfèl, ès persze az is alap már, hogy önmaga tudjon tranzaktálni, szóval nem lehet ilyen suskust csinálni.

Kihaltak ezek is, mint a fizikai bankrablások.

Most már a vhising/phising megy, brutális összegeket lopnak el ezekkel havi szinten.

márc. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!