Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Létezik olyan hogy Építőipari...

Létezik olyan hogy Építőipari cég visszavásárlási garanciát vállal?

Figyelt kérdés
Szóval volna egy új építésű ingatlan amit meg szeretnék vásárolni de bizonytalan vagyok. Az építő ipari cég pénzvisszafizetési garanciát vállal az ingatlanra hogy egy év után 2,5 millióval többért két év után 5 millióval többért veszi vissza az ingatlan ha úgy gondolom. Létezik ilyen vagy valami becsapási szándék van benne?

ápr. 4. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Én ebben nem látok logikát
ápr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BeefEater ***** válasza:

Ez furcsán hangzik. Ha tegyük fel 100 millió forint az ingatlan, akkor mondhatnánk azt, hogy arra számítanak, hogy évente 2,5% -kal emelkedik az ingatlanok ára legalább.

Ha ingatlant veszel úgy is kell, hogy legyen ügyvéded, vele nézesd át a szerződés tervezetét.

ápr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2. kérdező: köszönöm válaszod. 40 milliós az ingatlan két év után ígér 45 milliót. Így két év alatt 10% ad. Azt mondja hogy úgyis felfelé megy az ingatlanok ára és két év után el tudja adni többért így elvileg visszavenné. Nem tudom hol lehet benne az átverés. Ügyvédet ők intézik de nyilván egy általam választott ügyvéddel is átnézetném hol lehet benne a buktató.
ápr. 5. 17:33
 4/5 BeefEater ***** válasza:

"Ügyvédet ők intézik"

És már meg is van, hogy nagy valószínűséggel hol lesz a buktató. Ha egyébként meg akarod tartani az ingatlant akkor ez ne feltétlenül tántorítson el, de ha ezzel akarsz pénzt keresni én óvatosságra intenélek.

ápr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elsősorban befektetés lenne, később elválik hogy megtartom vagy lakom benne.


De a tervezetet átnézetem saját ügyvéddel is mielőtt aláírásra kerül.

ápr. 5. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!