Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha államcsőd van, akkor az...

Ha államcsőd van, akkor az állam hozzá tud férni a Fundamentán elhelyezett megtakarításomhoz? Kell félnem attól , hogy elveszíthetem?

Figyelt kérdés
Nemrég lett új tulajdonosa a lakáskasszának. MBH bank, melynek tulajdonosi köre a Mészáros csoport.
ápr. 7. 09:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Mindig elcsodálkozók hogy sokan mennyire nem értik a pénz müködését.


A pénzed egy szám amit elmentettek egy számitó gépre. Addig van bármi érteke amig az állam vagy valaki garantálja hogy van érteke.


Egyszerü példával adok neked egy fecnit amire rá írtam egy igéretett, szerinted hozzá kell férnem bármijen modon a papirhóz hogy ne tartsam be az igéretem???

ápr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Ha államcsőd van az szupermagas forint inflációt jelent, szóval az minden forint alapú befektetésedet viszi a levesbe, még ha látsz is belőle valami pénzt is.
ápr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2es ez egyértelmű. Itt arra gondolok , hogy az állam zárolhatja e a számlát.. Vagy valami hasonló?
ápr. 7. 09:50
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Bármi megtörténhet.


Rendeleti kormányzás van.


Egy éjszaka alatt hoznak egy törvényt róla, hogy befagyaszthatják a magán pénzügyi szolgáltatók kifizetéseit, hogy megakadályozzák a további pénzkivét okozta gazdasági destabilizációt.

ápr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Kit érdekel hogy zárolja e, ha majd úgy se ér semmit a rajta lévő pénz.


Amúgy nem lesz államcsőd. Egyik valamire való pénzügyi témájú oldalon se félnek ilyentől, emellett befektetők tolják a pénzt az országba. Csak ezen az oldalon van róla szó, ahol kb pénzügyi analfabéták féltik a pénzüket.

ápr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

Nem fogja zárolni a számládat.

Eleve nem lesz államcsőd, amíg saját kénye szerint nyomhatja a Forintot az MNB, de ha lenne államcsőd sem lenne praktikus értelme a Fundamentádhoz nyúlni.

Ilyen esetben el fog értéktelenedni magától.

ápr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

"Ha államcsőd van, akkor az állam hozzá tud férni a Fundamentán elhelyezett megtakarításomhoz? Kell félnem attól , hogy elveszíthetem?"


Persze, sőt egyenesen rettegned kell! De nem csak az államcsődtől, ugyanolyan hatalmas kockázatot rejt magában, hogy belédcsap a villám vagy becsapódik egy meteorit, kitör egy nagyobb vulkán és kipusztul az emberiség, ilyen esetben szintén nem látod többet a Fundamentán elhelyezett megtakarításodat és a bekövetkezési valószínűség is hasonló mint egy államcsődé.

ápr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

#1 Mivel nem mindenki járt Pénzelmélet kurzusra.

Modern (belső érték nélküli) pénz alapja a bizalom. Bízok benne hogy ami pénzt kaptam a munkámért azt majd valós értéken tőlem is elfogadják áruk, szolgáltatások vásárlásakor (még akkor is ha ez a pénz egy papír darab vagy számítógépes jel). Államcsőd esetén ez bizalom könnyen elszál pénzrendszerből.

ápr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

én se jártam pénzügyi kurzusra, de mégis az átlagnál jobban értek a pénzhez és az adózáshoz.


Ott voltak a görögök, milliárdokat kaptak annó eu-tól, mikor csődöt jelentettek, aztán csak kihúzták őket a gödörből. Mo-ot kilóra fel tudná vásárolni szinte bármelyik szomszédos ország, meg se éreznék azt a pénzösszeget EU szinten. kb mintha 1 millióból költenél 5 Ft-ot.

ápr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 krwkco ***** válasza:
0%

A modern fedezet nélküli pénz értékének az az alapja, hogy az államhatalom kikényszeríti, hogy az árucserénél és pénzügyi ügyleteknél (pl. adófizetés) a résztvevők azt használják.

Ugyanis az árucseréhez bizonyos pénzmennyiségre van szükség. Ameddig ez egyensúlyban van az áruforgalommal, addig a pénz tartja az értékét. Ha ennél több pénz van forgalomban, akkor az árumennyiség nem tud alkalmazkodni, de az árnövekedés kialakít egy új egyensúlyt.

Ezért nem nyomtathat tetszőleges mennyiségű pénzt egy állam sem, ha nem akarja tönkretenni a gazdaságát. Viszont csökkentheti az aktívan forgalomban levő pénz mennyiségét, ha pl. letiltja egyes megtakarítások kifizetését. Ennek megfelelő mennyiségben hozhat forgalomba friss pénzt, anélkül hogy az áruforgalom/pénz egyensúly felbomlana.

De ez megingatja a megtakarításokba vetett hitet és az a pénz ami addig ideiglenesen nem vett részt az áruforgalomban, megjelenik és újra felborítja az egyensúlyt.

Ezért óvakodnak az államok a megszaladó pénzkibocsájtástól. Inkább vonzó lakossági kötvényekkel elhalasztják a problémát, amig lehet.

ápr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!