Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibajuk van az embereknek?

Mibajuk van az embereknek?

Figyelt kérdés
Németországba dolgozok jelenleg.. és sokszor látok álláshirdetéseket a Facebookon.. és gyakorlatilag a magyaroknak semmilyen fizetés nem jó.. 1500-1600-1700 , de láttam már hogy valaki 2000 eurós fizetésre is azt mondta hogy szar... Otthon meg kapnak vagy 200 ezer ft-ot.. illetve láttam egy kommentet hogy nekik nyelvtudás nélkül kellene 5-6 ezer nettó... Mi az isten bajuk van az embereknek...

ápr. 7. 16:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk az, hogy kiváló szakemberek, rengeteg és minőségi munkát várnak tőlük, miközben a német kollégák kényelmesen betakarítják hasonlóan színvonalas munkáért, szigorú 8 órás műszakban, legfeljebb heti öt nap az ő fizetésük másfélszeresét. Nyilván a nyelvtudás a híja, úgy már nem szopatná őt se a munkaerőkölcsönző fuxos, de érted, az igazságtalanságban mindenki részt vesz, és senki nem mondja, hogy ez így nem oké, másképp is lehetne.
ápr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
24%
Lehet hogy neked 1500 euró magas összeg, mert egy tanulatlan proli vagy, akit a kutya sem alkalmaz Magyarországon de a racionalitás talaján maradva egy PÁLYAKEZDŐ villamosmérnök vagy informatikus ezt simán megkeresi még egy borsodi zsákfaluból is home officeból. Arról pedig ne beszéljünk, hogy tapasztalattal rendelkező szellemi munkások számára mennyire nem éri meg németországba költözni. Linkedinen Sr. Cloud DevOps pozícióval keresett meg egy recruiter Németországból hybrid munkavégzéssel 3 nap on-site és 2 nap HO, tehát mindenképp relocation, mindezért br 6200 € - ami 2,4 milliós bruttó összegnek felel meg. Én egy budapesti FinTech cégnél keresek jelenleg br. 2,6 milliót szintén hasonló stacken, úgy hogy teljes home officeból se albérletet nem kell fizetnem (mint németországban kellene) és a CoL valamint a szolgáltatások ára is jóval olcsóbb Magyarországon.
ápr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Utolsó.. de most nem a szakmás emberekről beszéltem.. hanem aki nyelvtudás, szaktudás nélkül jön ki...
ápr. 7. 16:59
 4/32 IgaziÚriember ***** válasza:
23%

2000€-t itthon megkeres egy tesztelő 2 éves tapasztalattal, ez egy semmi összeg. Max analfabétáknak éri meg kiköltözni vagy azoknak akik nem tudnak számolni.


Tessék itt van egy full home office ajánlat, ahol havi szinten 4,8 millió forintot fizetnek, mindössze 5 éves tapasztalatot igényel:

[link]

ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
40%

"Arról pedig ne beszéljünk, hogy tapasztalattal rendelkező szellemi munkások számára mennyire nem éri meg németországba költözni. Linkedinen Sr. Cloud DevOps pozícióval keresett meg egy recruiter Németországból hybrid munkavégzéssel 3 nap on-site és 2 nap HO, tehát mindenképp relocation, mindezért br 6200 € - ami 2,4 milliós bruttó összegnek felel meg"


Kimondottan megéri kijönni, már egy Shopify, Atlassian, Celonis, Datadog stb. is ad 200k EUR éves kompenzáció felett például, a Meta, Stripe, Snowflake, Apple stb. szintű cégek pedig 300k felett akár. Ha téged szar pénzért keresnek, akkor jó eséllyel azért, mert te azon a szinten mozogsz.

Melyik cég ajánlotta a br. 6200 EUR-t?

ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Te kint mennyit keresel?
ápr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
11%

"Ha téged szar pénzért keresnek, akkor jó eséllyel azért, mert te azon a szinten mozogsz."


Ezt a magasröptű kijelentést a saját tapasztalatod alapján determináltad, mert nem kapsz felkeresést senkitől? Másfelől ezen hipotézised alapján elég széles lehet a tudásom spektruma mivel 1 hónapban beesik 40-50 felkeresés noname KKV-től kezdve az NVIDIA-n át az általad említett cégekig.


"Melyik cég ajánlotta a br. 6200 EUR-t?"


Nem jegyeztem meg a cég nevét és miattad nem fogom az időmet arra pazarolni, hogy a linkedin üzeneteimet böngészve visszakeressem. Viszont én megnéznék egy olyan hirdetést nyilvános bérsávval, ahol 300K+ az annual salary...

ápr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 budai_lány ***** válasza:
73%
Ilyen 1500-1600-1700 eurós összegekért tényleg nem éri meg kiutazni. Itthon is simán meg lehet keresni ezt... nekem a húgom 21 évesen egy II. kerületi fodrász szalonban dolgozik, nettó 600-700 ezret simán megkeres egy hónapban, sőt amikor "szezon" van, ballagások, esküvők, szalagavató stb... és bevállal rendkívüli / SOS eseteket akkor nettó 800 felett is.
ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Ez nagyon vicces de mondom mégegyszer ! NEM SZAKMÁVAL RENDELKEZŐKRŐL BESZÉLTEM! .. én vegyésztechnikus vagyok de semmit se tudok belőle.. és Németországba dolgozom egy gyárban.. 1600 euróért.. nekem jó mert 3x jobban keresek laza munkával mint otthon
ápr. 7. 17:58
 10/32 anonim ***** válasza:
50%

#7 ChatGPT-vel iratod a hozzaszolasaidat?

Szerinted mennyi ertelme van annak, hogy kapsz havi 40-50 megkeresest, koztuk azoktol a top cegektol, akik koztudottan tobb szazezer euros/dollaros nagysagrendben fizetnek es kiemelsz valami noname fost, hogy az szarul fizet es ezert nem eri meg kimenni es inkabb dolgozol itthon 80 000 euroert, aminek mar 3 evvel ezelott a duplajat fizette odakint egy szaros SeatGeek vagy Parity is? :)

ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!