Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy kis eurom. Mikor kéne...

Van egy kis eurom. Mikor kéne atvaltanom Forintba hogy profitom is legyen? 2024 januárjában vettem eurót

Figyelt kérdés

ápr. 8. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Mármint készpénz? Inkább menj ki Ausztriába vagy Szlovákiába és költsd el.

Ha Euróban akarsz megtakarítani, azt nem készpénzben kell.

ápr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Meg fogsz lepődni, de akkor amikor magasabban van az eladási árfolyam mint amennyiért vetted.
ápr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Amint drágábban tudod eladni, mint amennyiért vetted.
ápr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Most valtod bukó.Várj vele.
ápr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
van baj
ápr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2024. januárjában kb. 380 és 390 között változott az eur/huf KÖZÉP árfolyam, jelenleg 390 körül mozog.


Ha keresni akarsz rajta, akkor nyilván akkor érdemes eladnod, amikor az aktuális ELADÁSI árfolyam magasabb, mint amilyen VÉTELI árfolyamon megvetted.


Az sem mindegy, mennyire "kis euród van". Az árfolyam különbségen elérhető nyereségedet nagyban meghatározza, hogy csak 1000 eurót forgatsz, vagy 10-100 ezret.


Kiszámoltad már, hogy mekkora árfolyam nyereséget tudsz elérni, ha 10-20-30 forinttal emelkedik az árfolyam? Ha igen, akkor pontosan tudod, hogy mekkora nyereséget tudsz elérni az egyes árfolyam szinteknél. Ha nem, akkor tedd meg. Aztán válaszd ki, hogy mennyi hasznot szeretnél elérni és várd ki azt az árszintet, annál korábban ne add el.

A dolog kockázata, hogy előfordulhat, hogy akár évekig is várhatsz rá, hogy azt az árszintet elérje az árfolyam - vagy esetleg sosem fogja elérni, legfeljebb megközelíteni.


Itt jön be a kérdés, hogy szükséged van-e a pénzedre előbb, vagy ráérsz várni arra, hogy a számodra kedvező árfolyam meglegyen. Ha ráérsz várni, akkor nincs más tennivalód, csak figyelni az ELADÁSI árfolyamokat és amikor annyit kapsz a devizádért, amennyit szeretnél, akkor eladod.

Ha nem tudsz várni, mert előbb van szükséged a pénzre, akkor meg eladod előbb, mint eléri a cél árfolyamodat és tudomásul veszed, hogy nem nyertél rajta annyit, mint szerettél volna - vagy akár még buktál is rajta.

ápr. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 Kimerítő választ adott, remélhetőleg érted, kedves kérdező...
ápr. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha ezt kérdezni kell, akkor legközelebb ne eurót vegyél a megtakarításodból!
ápr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"Van egy kis eurom. Mikor kéne atvaltanom forintba hogy profitom is legyen? 2024 januárjában vettem eurót"

Ha előre lehetne tudni, hogy mikor és milyen irányba változnak a deviza árfolyamok, akkor nem gondolod, hogy mindenki eurót, dollárt, stb. akarna venni, hogy keressen rajta? 🤣

Ki mondta neked, hogy eurót vegyél? Aki mondta, attól kérdezd meg, hogy mikor lesz rajta profitod.

ápr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9 Abban igazad van, hogy a jövőt senki sem látja előre, nem tudjuk, merre változik az árfolyam.


Viszont azt egészen pontosan (és egyszerűen) ki lehet számolni, hogy milyen árfolyam állástól felfelé van profitja a kérdezőnek, így azt az értéket is be lehet lőni, hogy milyen árfolyamnál érdemes eladnia, sőt azt is egész pontosan, hogy milyen árfolyam szintek mellett mekkora veszteség/nyereség realizálható a visszaváltással.

Aztán már csak várnia és figyelnie kellene a kérdezőnek, hogy észrevegye, amikor eljön az az árfolyam, mert meg van az információ, hogy mire kell figyelnie.


Csak sajnos a kérdésből kimaradtak az ehhez nélkülözhetetlen információk: pontosan milyen (pénzváltó szempontjából) eladási árfolyamon vette meg a kérdező az EUR-t januárban.

Önmagában még az időpont sem elegendő infó ehhez, mert hiába tudjuk a történelmi adatokból, hogy akkor mennyi volt a hivatalos KÖZÉPárfolyam, ő nem közép árfolyamon vette, hanem eladási árfolyamon vette és vételi árfolyamon fogja eladni, amikor visszaváltja. A kettő között meg ott van a pénzváltó saját árfolyam nyeresége.

Hagyományos bankok esetén az eladási és vételi árfolyam közti különbség jóval nagyobb, pénzváltók esetén akár nagyobb vagy kisebb is lehet a bankoknál, a Revolut, Wise és más fintech cégek esetén általában kisebb az árfolyam veszteség, az ő árfolyamaik általában közelebb állnak a középárfolyamhoz, de ez sem minden esetben törvényszerű (és előfizetési csomagtól is függhet, hogy mennyit engednek kedvezőbb árfolyamon váltani egy hónapban és mennyiért számolnak fel magasabb díjat).

ápr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!