Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem, hogy a...

Mit kellene tennem, hogy a Reader' Digest ne zaklasson egy olyan könyv árának a befizetésével, amit nem rendeltem, helyettem valaki átvette (nem ismerem), de a számla az én nevemre és címemre van kiállítva?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 23:31
 1/1 anonim válasza:

Szerintem minden esetre hívd fel őket, és próbáld meg tisztázni a dolgot... Ha ezt már próbáltad és nem segített... hát akkor passz.


Esetleg beperelheted őket, csak hát az macerás és költséges, és nem is biztos, hogy megnyered a pert - hogyan bizonyítanád, hogy nem te kaptad meg a könyveket? Ott talán meg lehet fogni őket, hogy az átvételi nyilatkozatokon nem a te aláírásod szerepel - ha azonban az átvételhez nem kell aláírás, akkor meg azt lehet vizsgálni, hogy miért nem. Józan ész diktálja, hogy alá kéne íratniuk egy átvételi elismervényt az átvevővel. Ha nem teszik, akkor akár az is lehet, hogy törvényt sértenek.


Fontos megjegyeznem, hogy ami írtam, azt csupán a józan eszem diktálja - NEM VAGYOK JOGÁSZ, csak egy közönséges mezei halandó, így semmiképp se vedd jogi tanácsadásnak, amit írtam. Viszont minden esetre utánanézhetnél, hogy milyen jogi lehetőségeid vannak.

2012. márc. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!