Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem webshopból egy...

Rendeltem webshopból egy 500.000 ft-os terméket amit utánvétre kértem, viszont a futár nem kért pénzt csak ideadta és elment azt mondta rendezve van. Mi van ilyenkor ha nem keresem a webshopot és nem fizetem ki ?

Figyelt kérdés

ápr. 9. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
65%

Kapsz egy fizetési felszólítást, majd ha ezt sem teljesíted akkor fizetési meghagyásban fizettetik meg veled. Mivel nem történt semmilyen pénzmozgás és tranzakció, te nem fogod tudni igazolni hogy megfizetted a terméket, tehát köteles vagy azt utólag megfizetni. A fizetési meghagyás három esetre futhat ki:

- megegyezés: fizetsz

- polgári per: nem tudod bizonyítani a kifizetést, ezért fizetsz

- végrehajtás: a végrehajtó viszi el a tartozás és egyéb díjak összegét, ez kb. 60-100 ezer forintot jelent pluszban.


Ne legyél hülye, a Ptk-tól kezdve a Btk-ig minden az eladót védi, mert te jogosulatlanul szereztél meg valamit. A jogosultságot a fizetéssel igazolod, ami nem történt meg.

ápr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
84%
E-mailedet nézd meg - spam mappát is - nem kaptál-e átutalásos számlát. Nálunk az utánvétes fizetés ezt jelenti, ha a webshopból rendelsz.
ápr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!