Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi időt szokott ez igénybe...

Mennyi időt szokott ez igénybe venni?

Figyelt kérdés

Volt hagyatéki tárgyalásom, ahol rámhagytak valami földterületet, kifizettem ott kb 80ezret, (valami díj) és azt mondták postán jön majd levél ami tartalmaz mindent.

Tavaly október elején volt ez. Azóta 2x hívtam a közjegyzőt, hitegetnek halogatnak hogy majd küldik.

Azóta sem történt semmi. Hogy szokott ez működni? Mindig ennyi időt vesz igénybe?



ápr. 11. 15:45
 1/3 Noren1989 ***** válasza:
100%

1, mi a valós probléma

2, mit fizettél ki?

ápr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A közjegyzőnél meg kellett volna kapnod a határozatot ami bizonyítja hogy a föld a tiéd. A földhivataltól is kellett volna kapnod papírt ennyi idő után már hogy átírták a nevedre.


1.: a közjegyző munkadíját amit láthatóen nem érdemelt meg.

ápr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

A 80 ezer forint valószínűleg a közjegyző díja volt.

A hagyaték átadásáról szóló végzést majd küldik postán. Valójában mindegy, hogy mikor, ha éppen nem akarod rögtön eladni az örökölt ingatlant, akkor "ráér".


A hagyatéki végzés annak átvételét követő 30. napon lesz jogerős, ha senki nem nyújt be fellebbezést ellene. A jogerő napját követően küldi a közjegyző a földhivatalnak a hagyatéki végzést, ami alapján a nevére kerül az ingatlan.


"Hogy szokott ez működni? Mindig ennyi időt vesz igénybe?"

Települése válogatja. Ahol sokan laknak, vagy halnak meg, ott nyilván hosszabb időt vesz igénybe, mint ott, ahol kevesebben.

Apósom 500 lelkes faluban lakott, ott 9 hónap alatt lezajlott minden.

Apám 20 ezres városban lakott, az ő esetében 1,5 év volt mire lezajlott minden, pedig problémamentes volt. 1 ingatlannal rendelkezett, semmi más vagyona nem volt (bankszámla, stb. sem), amit örökölhettem volna. Mégis 1,5 év alatt futott végig a dolog.

Nyilván ütöttem volna a vasat, ha az örökölt ingatlant hirtelen el akartam volna adni. De én ráértem.

ápr. 12. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!