Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az oka,hogy a világ fejlett...

Mi az oka,hogy a világ fejlett részeihez képest, Európa visszafele fejlődik, ha komfortról van szó?

Figyelt kérdés

Én több országban is jártam, munkából kifolyólag is, szempont volt munkahely választásnál a kiküldetések lehetősége.Illetve, egyfajta hobbi számomra az utazgatás.


Például az USA meg az Egyesült Arab Emírségek sokkal színvonalasabb, mint Európa, még a nyugat-európai országoknál is.

Például a mindkét helyen, ufónak néztek a pénztárnál, amikor elkezdtem pakolni.Az araboknál volt külön ember, aki fogta a papírtáskát és tette bele a vásárolt termékeket.Az USA-ban, főleg a pénztáros csinálta ezt.

Na, az szolgáltatás.Európában, hol látunk ilyen magas színvonalú kiszolgálást?

Pedig ott helyben, kb egy Sparnak felelt meg az üzlet.


Nekem a közlekedés is nagyon tetszett.Ami nálunk Suzuki Swift, azaz araboknál Toyota Land Cruiser, azaz alap gépjármű ott, persze az állampolgárok inkább drágább, luxus gépjárművekkel mennek.De, a helyek, parkolók is Land Cruiser méretűre vannak számolva.Rengeteg a sok férőhelyes parkolóház is.Az USA dettó.


Meg, amiben még Európa igen nagy lemaradásban van, azok a légkondik.Kint kb minden klimatizált, még a buszmegállók is.

Én meg voltam olyan németországi 4 csillagos hotelban, ahol nem volt klíma.Gondoltam is magamban,hogy,hogyan kapott ez 4 csillagot légkondi nélkül.



Én azt látom, Európában visszafejlődés van.Nem növekszik a jólét.Mesterségesen visszafogják pl a gépjárműhasználatot és a gyártást is.Magasak az adók, az adók miatt drága az áram, energia.


ápr. 13. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Arabok eladnak egy csomó olajat a világnak, abból van pénzük.


Európa mit ad el a világnak?

ápr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Elég szánalmas hogy a felsorólt dolgokban méred a jólétett.
ápr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Az Emírátusokban megpusztulnál klíma nélkül, míg egy pár évvel ezelőttig Kölnben jellemzően nem volt 30 fok se nyáron. Hűvös időben meg nem kell klíma.


Ez pedig a híres amerikai luxusélet: [link]

ápr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Az USA-ban, főleg a pénztáros csinálta ezt."


Akkor nincsenek is önkiszolgáló kasszák?

Mindenhol van pénztáros?

ápr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"voltam olyan németországi 4 csillagos hotelban, ahol nem volt klíma"

Nem lehet, hogy ott nyáron sincs soha éjjel 15 foknál melegebb?

Esetleg ki lehetne nyitni az ablakot?...:)

ápr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5.


Bajorországban volt.És nem volt klíma, a recepcióst is kérdeztem.

ápr. 13. 18:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem visszafejlődés.

Az eltérések okai inkább kulturálisak szerintem. Nem fejlettségi kérdés.

Pl. az USA-ban a nagy autó megy a végtelen távolságok, rossz vezetési tudás és mindenki wc-re is autóval jár mentalitás miatt. Ellenben Európában eleve más az autós kultúra. Kisebbek a távolságok, terek, városok szűkebbek, zsúfoltabbak stb stb. kisebb autók vannak. Az arab világ meg megint más, ott pár évtizede még tevével hordák a homokot, most meg nem tudják hova tenni a pénzüket. És még lehetne sorolni

ápr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!