Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes eladni a...

Hogyan érdemes eladni a BTC-t, ami a cold walleten van?

Figyelt kérdés
Konkrétan a Ledgerről van szó. Ugyanis neki is van swap funkciója. A kérdés inkább az, hogy hogyan járok jobban? Ha itt swappolom, vagy inkább utaljam be Binance-re? Ott olcsóbban lehet váltani, de az oda-vissza utalgatással elmegy egy csomó lóvé és lehet, hogy a Ledger swap funkcióval jobban járnék. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

ápr. 18. 20:51
A kérdező szavazást indított:
Swap?
Binance?
8 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a binancen olcsóbban tudod váltani.

Mivel ha ledgeren váltod át mondjuk USDT-re akkor is váltanod kell binancem EUR-ra.

Inkább csak utald ki Binance-re (megfelelő hálózaton) és váltsd át EURóra.

Már ha az a célod hogy kiutald a bankszámládra. 30/F

ápr. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Isten ments, hogy átváltsam euróra, akkor egyből adózni kell! Csak profitot akarok realizálni. Az igaz, hogy a Binance-en olcsóbb a váltás (0,1%-kal számolva kb. 10 dollár), viszont a beutalás az 0,00254124 BTC, amit a ma reggeli árfolyamon számolva 163 dollár. Ez brutális! (Na ennyit a decentralizáltságról és hogy nincs harmadik közvetítő fél. A bankok helyett most a bányászok kopasztják meg a befektetőket.) Továbbá a váltás után még az USDT-t vissza kell utalni a Ledgerre. Ha ezt ERC20 hálózatos teszem, akkor ismét egy brutális tranzakciós költségekkel nézek szembe. A BSC hálózaton már barátibb az ár. Viszont, ha a Ledgeren swappolom annak költsége 0,00299052 BTC, ami a ma reggeli árfolyamon 192 dollár. Ez csak egy kicsivel több, mintha beutalnám Binence-re. Valakinek van egyéb tippje a költségek csökkentésére?
ápr. 20. 08:24
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha euróra váltod akkor még nem kell adóznod de tartsd akkor USDT ben amíg nem utalod ki. USDT-t úgy sem fogsz tudni kiutalni a bankodba csak EUR-t.

Ha Magyarországon adózol akkor kell csak bevallani amikor kiutaltad és csak a forintot. Akkor realizáltad forintba.

Szóval kiutalod a OTP be vagy akármid is van és az ott megjelent forintot fogod bevallani SZJA ban.


Az ERC20-at felejtsd el. Gyűlölöm a hatalmas költségeit. Javaslom inkább a Polygont vagy Optimism-et.

[link]

ápr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 krwkco ***** válasza:

"Ha euróra váltod akkor még nem kell adóznod"

De kell.

SZJA tv. 67/C (2)

"(2) E törvény alkalmazásában kriptoeszközzel végrehajtott ügyletnek minősül az az ügylet, amelyben a magánszemély...nem kriptoeszköz formájában vagyoni értéket szerez."

ápr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha átváltom euróra azt úgyis azért csinálom mert kiutalom.

Kezdjük ott hogy csak akkor kell ha a bevétel meghaladja a kiadásaidat és továbbá a minimálbért.

Az euró átszámítást pedig az MNB táblázatából napi árfolyamnak megfelelően.

ápr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 krwkco ***** válasza:

"Ha átváltom euróra azt úgyis azért csinálom mert kiutalom."

Ez nem befolyásolja az adózási kötelezettséget. Akár kiutalod a fiat pénzt, akár nem, adózás szempontjából mindegy.

"Kezdjük ott hogy csak akkor kell ha ... továbbá a minimálbért."

Ne kezdjük ott. Mert ez már megint nem így van.

ápr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Add el okosba, készpénzért
ápr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Basszus, most mindenki az euróról meg a kiutalásról beszél. Mondtam, hogy nem akarom kivenni, hanem csak realizálni. Amúgy, ha bármilyen hivatalos pénzre átváltjuk, az adóköteles. (Mi van, ha bármilyen kriptót Bitcoinra váltunk akkor az is adóköteles, mert El Salvadorban hivatalos fizető eszköz :)) Inkább arra adjatok tippet, hogy hogyan tudom minél olcsóbban átváltani USDT-re!
ápr. 21. 20:11
 9/11 krwkco ***** válasza:

"Basszus, most mindenki az euróról meg a kiutalásról beszél."

Én azért írtam euróról meg kiutalásról, mert a 2-es hozzászólásban megjelent egy téves információ. Ami nem jó, ha így marad, mert más is olvassa ezt a thread-et, nem csak Te, mint kérdező.

"(Mi van, ha bármilyen kriptót Bitcoinra váltunk akkor az is adóköteles, mert El Salvadorban hivatalos fizető eszköz :))"

Erre már volt válasz a 4-es hozzászólásban.

"Inkább arra adjatok tippet, hogy hogyan tudom minél olcsóbban átváltani USDT-re!"

Részemről: passz.

ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Átolvasva a 2. kommentet, nem találtam meg azt a "téves" információt. Egyértelműen arról írtam, hogy kiutalom Binence-re, átváltom USDT-re, majd visszautalom Ledgerre. Szó sincs euróról, OTP-ről, meg egyéb magyar bankról. Amit az El Salvadorról írtam, úgy látszik nem jött át az irónia.
ápr. 22. 05:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!