Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kripto adózás menete?

Kripto adózás menete?

Figyelt kérdés

Hogyan kéne nekem feltűntetnem a kriptoba rakott pénzt most adóbevalláskor?

anno pár éve raktam bele egy pár tízezer forintot. Ezt utólag is fel tudom tűntetni? Komolyabban tavaly októberben raktam bele, akkor kb 80$ profitom volt csak rajta de úgy tudom mindent be kell vallani hogy később ne legyen gond belőe (veszteséget is érdemes bevallani)



ápr. 20. 10:15
 1/4 A kérdező kommentje:
ki még nem utaltam belőle, csak a beletett összeget kell feltüntetnem?
ápr. 20. 10:15
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Kriptonak az adózásával nem vagyok tisztában, de adózni nyereség után szükséges.


Azaz ha eladtál kriptót, drágábban, mint amennyiért korábban vetted, akkor nyereséged keletkezett és abban az adóévben szükséges bevallanod és befizetni a profit után az adöt.

ápr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krwkco ***** válasza:

"Hogyan kéne nekem feltűntetnem a kriptoba rakott pénzt most adóbevalláskor?"

164. Kriptoeszközzel végrehajtott ügyletből származó jövedelem

és adója ("a" oszlop: 2023. évi veszteség)


google: [PDF] kitöltési útmutató a 23szja jelű bevalláshoz - NAV

ápr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krwkco ***** válasza:
59%

Amit 2-es írt, az az ellenőrzött tőkepiaci ügyletre (pl. részvény) érvényes. A kriptora nem.

A kripto esetében a fiat (nem kripto) pénzért való vásárlást az adóévben érdemes bevallani, akkor is ha még nincs nyereség. A nyereséget is csak akkor kell bevallani, ha fiat pénzért eladsz kriptot.

ápr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!