Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vennétek magyar részvényt?

Dávid kérdése:

Vennétek magyar részvényt?

Figyelt kérdés

OsztalékAdó mentes befektetés, 0,4%al olcsóbb, mint egy ETF.


De zavaró lehet a hazai bennfente-politikai környezet és állami beavatkozás...


Hogy látjátok?



ápr. 23. 17:59
A kérdező szavazást indított:
Részvény
Tőzsde
Etf
Peofit
Pénz
Vagyon
Befektetés
Forint
Euró
11 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Aki ilyen értelmetlen szavazást ír ki a kérdése alá annak félő, hogy az értelmi szintje nem üti meg azt a küszöbértéket ami felett képes megfontolt gazdasági döntést hozni, úgyhogy mindenképp javaslom a kockázatos befektetések minél messzebbi elkerülését.
ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Értékpapírokból részvényem van meg amagyar állampapírom.


Mivel az állampapírjaim forint alapúak, így részvényekből az eur/usd alapúakat preferálom.

Mivel nem osztalék fókusszalfektetek be, így az osztalékadó különösebben nem érdekel. Árfolyama nyereség meg TBSZ-en adómentes.


De van az a helyzet, amikor megérheti a magyar részvény is, pl amikor bezuhant az OTP vettem belőle, és be is jött. De itt se volt szempont az osztalékadó mértéke.


Szóval nem, ha csak nincs valami rendkívüli helyzet, bőven elég a több ezer amerikai és NY-Európai részvényből válogatni, amellett a 10-20 magyar részvénnyel nem nagyon foglalkozom.

ápr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Nekem vannak magyar részvényeim is mivel olcsók (pont amiatt mert a buxot folyton manipulálják, ez sokakat elundorít, távol marad a tőke) és némelyik nem rossz cég…


Portfolio színesítésnek jók.

ápr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést még értem, de alatta lévő zagyvaságot nem.


Én most nem vennék részvényt, mert PMÁP-ban van minden.

ápr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, a klcszavakat adta meg szavazásnak:))

by the way ki az az értelmes, aki szavazott? :))

ápr. 25. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!