Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyszerűsített foglalkoztatás...

Egyszerűsített foglalkoztatás esetén fizethetem-e magamnak a nyugdíjjárulékot, hogy beszámítson a szolgálati időbe?

Figyelt kérdés

ápr. 29. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem, esetleg nyugdíj előtakarékosságot.
ápr. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Fizethetsz te barmit, megneznem alkalmi munkakbol te mennyi ido alatt szedsz ossze 40 evet.


Nyugdij korhatarra meg 70 evet szamolj!

ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Nem.


Ahhoz megállapodást kellene kötnöd a nyugdíjbiztosítási szervvel. Nem éri meg, mert nagyon sokat kell fizetni. Mintha a saját munkáltatód lennél, kb. annyit.


Itt olvashatsz róla ->

[link]


Egyébként az EFO az öregségi nyugdíjhoz szolgálati időnek számít. De csak az öregségi nyugdíjhoz. :)

ápr. 30. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3 hát ez szomorú.

Egyre többeket kényszerítenek EFO-ra.

ápr. 30. 11:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pontosan ezért és hasonló okok miatt már régen kivezettem volna az EFO lehetőségét. Semmi más nem történik, csak visszaélnek vele az esetek 99,9 %-ában.
máj. 1. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4 és 5 - kérdés, ki mire használja. Nekem dolgozik be így kolléga, van főállása, és nem akart egyéni vállalkozást csinálni - én meg legálisan akarom kifizetni. Pont ezért korlátozott, hogy egy cég mennyit efo-ztathat (időben is, meg létszámban is). Szóval sok esetben kijöhet belőle jól a munkavállaló is (akár gyes-es anyuka stb) - nem csak a vállalkozó. De igen, vissza is lehet élni vele. Valójában annyira kevés az EFO-val kifizethető összeg (főleg tartósan), hogy én nem hiszem, hogy ez valós kényszerítés lehet - de talán én vagyok túl optimista...
máj. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

"én nem hiszem, hogy ez valós kényszerítés lehet "


Hogyne lehetne. Egyszerűen nem hajlandó másként alkalmazni, mert a foglalkoztatónak ez anyagilag jobban megéri, no meg nem járnak egyéb dolgok utána (táppénz stb.), valamint könnyen meg tud szabadulni a munkavállalótól, ha már nincs rá szüksége.

Sokan hónapokat dolgoznak így folyamatosan, ugyan ott, csak egyik napra bejelenti, másik napra nem.


Ez és hasonló dolgok a visszaélés benne...


Én értem az eredeti szándékot, de a gyakorlat azon már rég túlmutat.

máj. 4. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Már eleve az kényszerítés, hogy nem kezdhetek próbaidővel.

Szemét világ ez.

Vagy csak ország.

máj. 4. 14:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!