Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsdén részvényvásárláskor...

Tőzsdén részvényvásárláskor hogyan számítandó a jutalék a brókercégnek?

Figyelt kérdés

Ki tudom számolni, hogy mennyi a jutalék, de ezt hogyan kell pontosan felszámolni? Hozzá kell még adni, vagy az alapból befizetett összegből vonja le a brókercég?

Pl ha 40 000 euró értékben veszek részvényeket és a jutalék 4 euró, akkor a brókercég levonja a 4 eurót és csak a maradék 39 996 eurót továbbítja, vagy pedig hozzá kell adni az eredeti összeghez és így 40 004 eurót kell fizetnem?



máj. 14. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Az utóbbi.
máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Melyik utóbbi? :D

Mert a példánál pont foorditva irtam le, mint az elejen

máj. 14. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

"ha 40 000 euró értékben veszek részvényeket "


A legtöbb brókernél ilyet eleve nem tudsz csinálni.

Egész db részványt tudsz venni. Így nincs kérdés, hoyg a végén a

részvény db* részvény ár + jutalék képlettel számolják ki, amit tőled levonnak.


Ahol lehet tört részvényt venni, ott jó kérdés. Ha azonnal kell elszámolni, akkor csak az jöhet szóba, hogy kevesebbért vesz részvényt.

De inkább havi lszámolás szokott lenni, akkor meg teljes összeggel teljesül a tranzakció.


Szóval brókere válogatja, ki kell tapasztalni.

máj. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Eddig ahány brókerrel találkoztam, mindegyik egyértelműen kiírta, amikor megvettem a részvényeket, hogy ennyibe kerülnek a részvények, ennyi a tranzakció díja, a kettő összege kerül levonásra a számládról és ha a számládon levő minden pénzért próbálsz részvényt venni, akkor eleve nem engedi, mert nem marad miből levonnia a díjakat.
máj. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!