Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért veszik állandóan vasszig...

Miért veszik állandóan vasszigorral az intézményi leltárat?

Figyelt kérdés
Pályakezdőként dolgozok egy állami cégnél. Az üzemeltetésért felelős kollégák minden apróságot jegyeztetnek füzetbe és excel táblába is, még a kéztörlők fogyását és a folyékony szappan csomagok literenkénti csomagjait is. Minden apróságnak vonalkódos sorszáma van. Ez engem meglep de elég rendesen. Egy barátom maszek cégnél van, ott egy lenovo laptopra is azt mondta a főnöke hogy "mit bánom én csak működjön...". Ez minden állami intézményben így működik?

máj. 17. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ne legyen lopás, ne foghassák rájuk, hogy loptak. Meg gondolom, közpénzből működnek.

Maszeknál is kötelező lenne a laptopot leltárba venni, a könyvelési szabályok szerint. Készletről év végén kötelező leltárt készíteni. A meszekos ismerősöd főnöke nem tartja be a szabályokat és nincs egy jó könyvelője, aki szólna neki.

máj. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Miért veszik állandóan vasszigorral az intézményi leltárat?"

Mert biztosan korábban lába kélt mindennek.

Az emberek mindent lopnak.

Volt olyan minisztériumban dolgozó ismerősöm, aki a wc-papírt lopta a munkahelyéről.

máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem korházban dolgozó távoli ismerősöm akart mindig gyógyszereket, fertőtlenítőket hozni. Sose fogadtam el. De akkor mennyit lophatott a közeli ismerősöknek, ha még nekem is felajánlotta?
máj. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
25%
Hivataloskodás, főnökösködés, hatalomgyakorlás, be akarják törni a dolgozókat. Mit számít a százmilliárdok mellett egy eltűnt rozsdás szög például? Semmit! Ha eltűnt, eltűnt, írják le selejtbe! Igazából tényleg annyi a lényeg, hogy működik, a többi csak körítés, rizsa, mese, mese és meskete habbal. Nem érdemes annyira mindenre figyelni, olykor el kell engedni.
máj. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!