Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik, ha nemet mondok...

Mi történik, ha nemet mondok a munkára?

Figyelt kérdés
Júniustól nem járok iskolába. Úgy tudom be kell jelentkeznem a munkaügyi központba. Na de tuti ajánlanak munkát, mert van itt egy gyár. 8 általánosom van. Anyám eltart a nyáron és csak szeptembertől szeretnék dolgozni. Mivel semmi segélyt nem kapok, így azt nem vonhatják meg. Mi van, ha később a gyárba szeretnék menni, amit visszautasítok? Nagykorú vagyok
máj. 26. 12:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Minek jelentkezel be a munkaügyi központba?


Nekem is olyan az anyagi helyzetem, hogy megtehetem, hogy ne dolgozzak. Nem jelentettem be magamat sehová és kész, annyi hogy a TB-t fizetem.

máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell sehova bejelentkezned. De ha nem jelentkezel be nem vagy jogosult semmire. De mivel még sosem dolgoztál így te amúgy sem vagy.
máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, ha nincs tanulói jogviszonyom és munkám se, akkor jelentkezni kell. Akkor nem jelentkezem, ha lehet ilyet🙂
máj. 26. 12:11
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont nem lesz tb-d. Azt magadnak kell fizetni, havi 10k korul van.
máj. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1, annyi előnye lehet, hogy vannak támogatások, amelyek csak regisztrált munkanélküli foglalkoztatása esetén vehetők igénybe. Van, amihez elég egy nap, van, amihez hosszabb időtartam kell.

Plusz mindenki, aki nem jelentkezik be, az államnak segít, mert nem jelenik meg a statisztikában.

máj. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%

"Azt olvastam, ha nincs tanulói jogviszonyom és munkám se, akkor jelentkezni kell. Akkor nem jelentkezem, ha lehet ilyet"


A csöveseknek kell jelentkezni, akiknek gondot okoz havi 10k TB befizetése és szükségük van segélyre. Egyébként nem kötelező.

máj. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Van október 31-ig diákom. Úgy tudom december 15-ig nem kell tb-t fizetnem. Jól tudom?
máj. 26. 12:42
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
igen, a diákigazolványra való jogosultság megszűnését (október 31.) követően még 45 napig vagy jogosult eü szolgáltatásra.
máj. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%
Hát ha neked elég a 8 általános, a gyári droidmunka, ha egész életedben nyomorogni akarsz, ha sosem szeretnél normális párkapcsolatot, gyereket, ha minden vágyad, hogy egész életedben lenézzenek, akkor hajrá, hagyd abba az iskolát. Kajak ez a célod? Tanulnál legalább valami szakmát, amíg fiatal vagy, mert pár év múlva nagyon bánni fogod.
máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Ha bejelentve akarsz dolgozni (és miért ne akarnád ezt?) akkor mindenképpen érdemes a munkaügyi központban regisztrálnod munkanélküliként, mivel ez ELŐNY a munkakeresésnél: a regisztrált munkanélkülit foglalkoztató cégek adókedvezményt kapnak.
máj. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!