Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért vetítette le szinte...

Miért vetítette le szinte egymás után a televízió a 150 leggazdagabb magyar ember + azoknak az embereknek a történetét, akiknek karácsonyfára sem jut pénze?

Figyelt kérdés
Ez engem eléggé feldühített."Szegény" gazdag emberek élettörténetéből kiderül,keményen küzdöttek a sikerért.Aham.És akkor jött egy csipet szerencse,és azóta töretlenül milliomosok,milliárdosok.Persze néha adakoznak vagy megjelennek jótékonysági rendezvényeken,de nem lennének képesek pl.a vagyonuk felét jótékony célokra feláldozni.Ha az összes ilyen ember ezt megtenné,lehet hogy egész Magyarország lakosságának jobb lenne egy fokkal az élete,legalább otthona lenne mindenkinek,vagy én nem is tudom.Dühítő és kész.És aki dolgozik mint az állat,és mégsincsenek milliói?Sőt,alig bírja fizetni a számlákat?
2009. jan. 6. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

az egyik gazdag ember azt mondta ö mindig is dolgozott egész életében és azt mondja mindenkinek aki többre vágyik hogy ha úgy érzi nem elégedett a munkájával, ha unatkozik, lépjen cseréljen munkát. és így van, sok ember elvßarja mástol mástol a segítséget és irigyli a gazdagokat. de miért? ha nem vagy elégedett azzal amid van tegyél ellene.


pl egy nagy cégnek dolgozok ahol a nagyfönök a semmiböl kétkezü munkásként kezdte most 400 ember dolgozik neki. kialakitott egy olyan hátteret hogy vissza vonult. neki viszik a céget ö meg utazik a családjával a világban. elötte annyit dolgozott hogy éjjel nappal uton volt. én csak egy hónapot találkoztam vele, de tényleg éjjel nappal dolgozott. nem sajnálom töle. mindneki a maga szerencséjének kovácsa.

2009. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem,amit mondasz,nem én vágyom többre,és tudom,hogy dolgozni kell,csak azt nem értem,hogy miért vannak ilyen ordító különbségek.Valahol hallottam,hogy azért élni hogy dolgozhass ill.azért dolgozni hogy élj...nem mindegy.Én nem szeretnék gazdag lenni,csak azt szeretném hogy a megélhetés ne legyen olyan keserves nemcsak nekem,hanem mindenkinek jobb legyen,mert rengeteg olyan embert ismerek,akik hihetetlen mennyiséget dolgoznak,és mégsem könnyű az életük.Akinek nincs rokona,protekciója,annak roppant nehéz,sajnos...
2009. jan. 6. 19:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a nagyon gazdagság (munkával) való elérése olyan JÓ döntés sorozat eredménye ami több mint tudás és több mint szerencse. A kettő ritka és gyümölcsöző eredménye ami elindít egy lavinát. Ez a dolog nem tanítható és kész. Hiába adnak ki könyveket arról, hogyan csináljunk sok pénzt :DD

Akinek sok van, annak azzal van dolga az életben. Akinek kevesebb annak meg azzal.

Olyan ez mint a szépség. Akik "szépnek" születnek azokat boldognak hiszik a nem szépek. De kevés "nem szép" hajlandó tenni valamit azért, hogy szebb legyen. Inkább csak utálkoznak meg irigykednek.

Pedig boldog és vonzó lehetne belőlük, ami többet ér mint a mulandó "szép".

Kevésből élő boldog ember lehet aki a saját értékrendjét a lehetőségeihez igazítja. Szerintem. :)

2009. jan. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"de nem lennének képesek pl.a vagyonuk felét jótékony célokra feláldozni"


A kedves kérdező vagyonának/bevételeinek hány százalékát fordítja ilyen nemes célokra?

2009. jan. 8. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A "kedves kérdező" még egyetemista diák,így saját vagyonnal egyáltalán nem rendelkezem,de nyáron mindig elmegyek dolgozni,és volt már rá példa,hogy az utcán fagyoskodó embernek ősszel vittem egy adag meleg kaját.Ha több pénzem lenne,többet is adnék.Minden évben küldök egy kevés pénzt pl.a volt sulimnak is,ezzel segítve a következő nemzedék tanulását.De nem magamat akarom fényezni,a kérdést sem vitaindításnak tettem fel,csak nem értem miért kellett ezt karácsony előtt levetíteni a tv-ben.Ennyi.Bocsi ha ezzel valakit megsértettem.
2009. jan. 8. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!