Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi alapján értékelnek fel...

Mi alapján értékelnek fel egy-egy részvényt?

Figyelt kérdés
Pénteken például a Synergont húzták fel 570-ről 670-re. Mi alapján tesz ilyet a BÉT? Semmi használható információt nem találtam erre vonatkozóan.
2010. nov. 1. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem a BÉT teszi, hanem a kereslet-kínálat.
2010. nov. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kereslet-kínálat? Senki nem vette a papírt. Volt kábé 5-15 milliós forgalma. Valami más lehet ott szerintem. De ha bővebben kifejtenéd, azt nem bánnám. Előre is köszi!
2010. nov. 1. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha volt 5-15 milliós forgalma, akkor csak adták-vették.

Az aktuális piaci árfolyam meghatározása egyébként úgy történik, hogy a vevők vételi és az eladók eladási ajánlatait az ún. ajánlat könyvben rögzítik. Ha legmagasabb vevői és a legalacsonyabb eladói ajánlat találkozik, akkor történik kötés és ez az ár lesz az éppen aktuális árfolyam.

2010. nov. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó, ezt értem. Nyilván. Van, hogy így manipulálják az árakat (lásd: 1db-os kötések). De itt másról volt szó. Majd húsz százalékos emelkedéssel kezdődött a kereskedés. A BÉT meghatározza az árakat reggel. Általában az előző napi záróár, de ettől eltérő is lehet. Ebben az esetben van valami oka annak, hogy 17,5%-os emelkedéssel nyitott a papír.
2010. nov. 1. 20:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt pontosan nem tudom, hogy a BÉT-en milyen algoritmusokkal határozzák meg a nyitó árat, de a nyitóár egyátalán nem biztos, hogy megegyezik az előző napi záróárral. Ha ez a kettő eltér, akkor ezt nevezik gap-nek. Ezt simán indokolhatja valamilyen, a zárás és nyitás közötti esemény vagy gazdasági hír. Valami oka biztosan volt ebben az esetben is.


Az viszont való igaz, hogy a kis forgalmú részvényekkel könnyen lehet manipulálni, többek között én ezért sosem fogok a BÉT-en kereskedni.

2010. nov. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam. Csak semmi érdemi információt nem találtam erre vonatkozólag. Illetve volt egy fontosabb hír, hogy szavazati jogot biztosító részvény váltott tulajdonost. Nekem ez nem elég nyomós érv egy ilyen volumenű emelkedésre. Bár lehet én tévedek. Mindenesetre köszi a választ. :)
2010. nov. 1. 20:43
 7/7 anonim ***** válasza:
A BÉT nem határoz meg árakat. Csak "közvetít". De megköti, hogy milyen emelkedése lehet max. a részvénynek napon belül az előző napi zárási értékhez képest (20%). E felett felfüggesztik egész napra. Itt szerintem nem volt előző napi forgalom, vagy a max.-ig vitték az értéket alaphelyzetben. Valakinek nagyon kellett, az eladó pedig a legnagyobb haszonnal akarta eladni. Szerintem ennyi lehetett. A Rábánál volt hír a múlt héten, de lefelé indult. Magyarázat: nyugdíjpénztár.
2010. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!